Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž ohrožoval pistolí štamgasty v restauraci

  • Havířov,

Potyčka mezi dvěma štamgasty v jedné havířovské restauraci vyvrcholila tím, že si jeden z mužů zašel domů pro střelnou zbraň. Hlídka městské policie neváhala ani minutu a agresora zpacifikovala.

Dramatickou situaci zažila obsluha a hosté v restauraci v Havířově Prostřední Suché.

Opilý muž se v restauraci pohádal, vyřešit to chtěl tak, že šel domů a vrátil se se zbraní. Pak začal ohrožovat i hosty.

“Jsem ho poprosil, ať se na to vykašle, že to jsou jen hospodské šarvátky. On ale řekl, že se nenechá od Romů fackovat. Když pistol nabil, tak se všichni schovali a volali jsme hlídku,” řekl majitel podniku Ivo Stolarik.

Strážníci po příjezdu na místo ihned zasáhli.

“Když vešli dovnitř, viděli muže, který seděl a měl zbraň v pouzdře za pasem. Když uviděl hlídku, chtěl na ni sáhnout. To už ale naše hlídka zasáhla. Muže zpacifikovala a odzbrojila. Měli bychom počkat do příjezdu hlídky PČR, ale protože strážníci nevěděli, jaké ve skutečnosti uvnitř situace je, tak se šli přesvědčit a pak už jednali naprosto profesionálně,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Podle našich informací měl muž plynovou pistoli.

“Policie vždy pracuje s tím, že se jedná o ostrou střelnou zbraň. Při příjezdu na místo nikdo neví ani policisté, ani lidé, kteří jsou na místě činu, jestli se jedná o zbraň, která může člověku ublížit,” doplnila mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Policie prozatím nechce zdělit, jak bude čin klasifikovat, ani jaký trest pachateli hrozí.

Nahlásit chybu


K tématu
IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail