Opilý muž ohrožoval pistolí štamgasty v restauraci

  • 21. ledna 2019,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Potyčka mezi dvěma štamgasty v jedné havířovské restauraci vyvrcholila tím, že si jeden z mužů zašel domů pro střelnou zbraň. Hlídka městské policie neváhala ani minutu a agresora zpacifikovala.

Reklama

Dramatickou situaci zažila obsluha a hosté v restauraci v Havířově Prostřední Suché.

Opilý muž se v restauraci pohádal, vyřešit to chtěl tak, že šel domů a vrátil se se zbraní. Pak začal ohrožovat i hosty.

“Jsem ho poprosil, ať se na to vykašle, že to jsou jen hospodské šarvátky. On ale řekl, že se nenechá od Romů fackovat. Když pistol nabil, tak se všichni schovali a volali jsme hlídku,” řekl majitel podniku Ivo Stolarik.

Strážníci po příjezdu na místo ihned zasáhli.

“Když vešli dovnitř, viděli muže, který seděl a měl zbraň v pouzdře za pasem. Když uviděl hlídku, chtěl na ni sáhnout. To už ale naše hlídka zasáhla. Muže zpacifikovala a odzbrojila. Měli bychom počkat do příjezdu hlídky PČR, ale protože strážníci nevěděli, jaké ve skutečnosti uvnitř situace je, tak se šli přesvědčit a pak už jednali naprosto profesionálně,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Podle našich informací měl muž plynovou pistoli.

“Policie vždy pracuje s tím, že se jedná o ostrou střelnou zbraň. Při příjezdu na místo nikdo neví ani policisté, ani lidé, kteří jsou na místě činu, jestli se jedná o zbraň, která může člověku ublížit,” doplnila mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Policie prozatím nechce zdělit, jak bude čin klasifikovat, ani jaký trest pachateli hrozí.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ
Karviná
od 18 230 Kč do 27 420 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu