Reklama

Opilý muž ohrožoval pistolí štamgasty v restauraci

  • 21. ledna 2019,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Potyčka mezi dvěma štamgasty v jedné havířovské restauraci vyvrcholila tím, že si jeden z mužů zašel domů pro střelnou zbraň. Hlídka městské policie neváhala ani minutu a agresora zpacifikovala.

Reklama

Dramatickou situaci zažila obsluha a hosté v restauraci v Havířově Prostřední Suché.

Opilý muž se v restauraci pohádal, vyřešit to chtěl tak, že šel domů a vrátil se se zbraní. Pak začal ohrožovat i hosty.

“Jsem ho poprosil, ať se na to vykašle, že to jsou jen hospodské šarvátky. On ale řekl, že se nenechá od Romů fackovat. Když pistol nabil, tak se všichni schovali a volali jsme hlídku,” řekl majitel podniku Ivo Stolarik.

Strážníci po příjezdu na místo ihned zasáhli.

“Když vešli dovnitř, viděli muže, který seděl a měl zbraň v pouzdře za pasem. Když uviděl hlídku, chtěl na ni sáhnout. To už ale naše hlídka zasáhla. Muže zpacifikovala a odzbrojila. Měli bychom počkat do příjezdu hlídky PČR, ale protože strážníci nevěděli, jaké ve skutečnosti uvnitř situace je, tak se šli přesvědčit a pak už jednali naprosto profesionálně,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Podle našich informací měl muž plynovou pistoli.

“Policie vždy pracuje s tím, že se jedná o ostrou střelnou zbraň. Při příjezdu na místo nikdo neví ani policisté, ani lidé, kteří jsou na místě činu, jestli se jedná o zbraň, která může člověku ublížit,” doplnila mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Policie prozatím nechce zdělit, jak bude čin klasifikovat, ani jaký trest pachateli hrozí.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu