Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovském domově Luna se zvýší bezpečnost

  • Havířov,

V Domově Luna v Havířově je průměrný věk seniorů 86 let. Mnozí klienti už ztrácejí orientaci a v domově zabloudí. Proto se na chodby budou instalovat kamery. Bezpečnost na pokojích zvýší i požární čidla.

Domov seniorů Luna v Havířově byl v devadesátých letech postaven jako penzion a nemusel splňovat tak přísná bezpečnostní opatření. Nyní je ale v domově průměrný věk 86 let. Investice do zabezpečení jsou nezbytné. V první etapě se nyní instalují kouřová čidla.

"Jsme opravdu velké zařízení, je tady 180 klientů. Z to 50% je imobilních, nejsou soběstační. V případě požáru by nemohli ani opustit obytnou jednotku. Proto toto zařízení nám bude pomáhat k lokalizaci požáru a k rychlému zásahu," řekl provozní domova Jaroslav Smiga.

"Mnoho lidí co vím, postavili brambory, postavili maso. Odešli a potom jsme ucítili následky," řekl klient.
"Určitě je to dobré, protože kdyby se něco stalo, tak máte možnost rychle odejít," dodala seniorka.

Kromě čidel se bude na chodbách instalovat i kamerový systém. Staří lidé totiž ztrácejí orientaci.

"Je to hlavně kvůli jejich bezpečnosti a hlavně kvůli tomu, když se jim něco stane. Nebo, když se v tom našem velkém komplexu ztratí, tak my ho na kameře uvidíme a můžeme mu pomoci,” vysvětlila vedoucí sociálního úseku Tamara Šeligová.

I díky tomu, že se lidé dožívají stále vyššího věku, je v Havířově kapacita domovů naprosto nedostatečná. Zařízení Luna eviduje na 650 aktivních žádostí o umístění. 

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail