Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje do oprav zdravotních středisek

  • Havířov,

Radnice v Havířově se pustila do oprav zdravotních středisek. Práce probíhají za plného provozu. Město věří, že tímto krokem naláká do středisek nové lékaře.

Pokaždé, když se v Havířově vyměnilo vedení radnice, řešila se otázka, co se bude dít s chátrajícími zdravotními středisky. Prodej budov neprošel a zvítězila varianta oprav.

“Občané našeho města si zaslouží, aby chodili za lékařskou péči do důstojných prostor. Zdravotní střediska budou opravena. Celkový náklad na opravu se blíží 80 milionům korun,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Rozsáhlé rekonstrukce na dvou střediscích nyní začaly. Pacienti musí počítat s tím, že ordinace lékařů budou na pár dnů zavřené. A to kvůli výměně oken, zateplení budov a rozvodů elektřiny. Trpělivostí se musí obrnit i další nájemníci.

“Na jednu stranu to je dobře. Bude to vypadat lépe, než to vypadalo. Na druhou stranu je tu hodně prachu a provoz je omezený,” vyjádřila svůj názor lékárnice.

Stavební firmy se musí vypořádat s problémy, které jim dělá počasí.

“Teď nám to momentálně vadí. Nemůžeme dělat stavební práce na fasádě. To znamená zateplení budovy. Na střeše je asi 20 čísel sněhu,” řekl stavbyvedoucí Michal Mičko.

Radnice chce opravit ještě další tři svá zdravotní střediska. Věří, že díky rekonstrukci přiláká do města i více lékařů, zejména pak zubařů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy