Reklama

Havířov investuje do oprav zdravotních středisek

  • 5. února 2019,
  • 12:10,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Radnice v Havířově se pustila do oprav zdravotních středisek. Práce probíhají za plného provozu. Město věří, že tímto krokem naláká do středisek nové lékaře.

Reklama

Pokaždé, když se v Havířově vyměnilo vedení radnice, řešila se otázka, co se bude dít s chátrajícími zdravotními středisky. Prodej budov neprošel a zvítězila varianta oprav.

“Občané našeho města si zaslouží, aby chodili za lékařskou péči do důstojných prostor. Zdravotní střediska budou opravena. Celkový náklad na opravu se blíží 80 milionům korun,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Rozsáhlé rekonstrukce na dvou střediscích nyní začaly. Pacienti musí počítat s tím, že ordinace lékařů budou na pár dnů zavřené. A to kvůli výměně oken, zateplení budov a rozvodů elektřiny. Trpělivostí se musí obrnit i další nájemníci.

“Na jednu stranu to je dobře. Bude to vypadat lépe, než to vypadalo. Na druhou stranu je tu hodně prachu a provoz je omezený,” vyjádřila svůj názor lékárnice.

Stavební firmy se musí vypořádat s problémy, které jim dělá počasí.

“Teď nám to momentálně vadí. Nemůžeme dělat stavební práce na fasádě. To znamená zateplení budovy. Na střeše je asi 20 čísel sněhu,” řekl stavbyvedoucí Michal Mičko.

Radnice chce opravit ještě další tři svá zdravotní střediska. Věří, že díky rekonstrukci přiláká do města i více lékařů, zejména pak zubařů.
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

22.06. 19:00 - 20.06. 17:54
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 20.06. 17:54
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu