Veřejně prospěšných pracovníků je stále málo

  • 15. května 2019,
  • 12:31,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Města stále usilují o nové veřejně prospěšné pracovníky. V Havířově a Karviné sice došlo k určitému navýšení, nicméně pracovníků je stále nedostatek, a to i kvůli nízké nezaměstnanosti.

Reklama

Po novém roce to vypadalo, že Havířov přijde úplně o veřejně prospěšné pracovníky, kteří se ve městě starají o úklid. Nakonec se ale s úřadem práce domluvili.

“Jsme strašně rádi, že došlo k prodloužení smluv u 45 pracovníků. Dále jsme rádi, že nám bylo umožněno přijmout dalších patnáct,” řekla vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

Prodloužení smluv o rok pro stávající pracovníky má své výhody.

“Nemusíme zaučovat nové pracovníky při pracích, které vykonávají. Při nižším počtu pracovníků už tak máme problém zabezpečit úklid a údržbu města. Při nástupu nových, by se to mohlo ještě zhoršit,” vysvětlil vedoucí VPP Patrik Zelina.

Stejný problém řeší například i v Karviné.

“Momentálně máme zhruba polovinu lidí, než jsme měli v minulých letech. Je to 60 lidí a úbytek jde poznat. V některých částech musíme provádět úklid obden,” řekl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Obě města budou usilovat o další navýšení pracovních míst. Ideální stav by byl 100. Jedním z důvodů nedostatku pracovníků je nízká nezaměstnanost.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu