Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejně prospěšných pracovníků je stále málo

  • Havířov,

Města stále usilují o nové veřejně prospěšné pracovníky. V Havířově a Karviné sice došlo k určitému navýšení, nicméně pracovníků je stále nedostatek, a to i kvůli nízké nezaměstnanosti.

Po novém roce to vypadalo, že Havířov přijde úplně o veřejně prospěšné pracovníky, kteří se ve městě starají o úklid. Nakonec se ale s úřadem práce domluvili.

“Jsme strašně rádi, že došlo k prodloužení smluv u 45 pracovníků. Dále jsme rádi, že nám bylo umožněno přijmout dalších patnáct,” řekla vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

Prodloužení smluv o rok pro stávající pracovníky má své výhody.

“Nemusíme zaučovat nové pracovníky při pracích, které vykonávají. Při nižším počtu pracovníků už tak máme problém zabezpečit úklid a údržbu města. Při nástupu nových, by se to mohlo ještě zhoršit,” vysvětlil vedoucí VPP Patrik Zelina.

Stejný problém řeší například i v Karviné.

“Momentálně máme zhruba polovinu lidí, než jsme měli v minulých letech. Je to 60 lidí a úbytek jde poznat. V některých částech musíme provádět úklid obden,” řekl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Obě města budou usilovat o další navýšení pracovních míst. Ideální stav by byl 100. Jedním z důvodů nedostatku pracovníků je nízká nezaměstnanost.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail