Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Déšť a rvačka fanoušků předčasně ukončily Zlatý kahanec

  • Havířov,

Zlatý kahanec na mezinárodních motocyklových závodech v Těrlicku nevyhrál v letošním roce nikdo. Závody musely být předčasně ukončeny. A to kvůli nepřízni počasí, ale také rvačce mezi fanoušky, při které měli hodně práce záchranáři.

Havířovský zlatý kahanec na Těrlickém okruhu je svátkem pro všechny příznivce motocyklových závodů. Až do tří hodin odpoledne vše běželo podle plánu. Poté přišel déšť, lehčí nehoda jednoho z jezdců a závod IRRC Superbike musel být po třetím kole ukončen.  

“Vždycky je to risk, vždycky je to nebezpečné. Chápu, že závod ukončili, i když nebyla odjeta všechna kola. Získal jsem sice jen polovinu bodů, ale jsem spokojen. Hlavní je, že domů odjedeme zdraví,” řekl vítěz IRRC Superbike Davey Todd.

Po tomto závodu přišla další komplikace. Záchranáři museli spěchat ke skupince fanoušků, kteří se mezi sebou napadli. Jeden z mužů upadl do bezvědomí, další žena z vypjaté atmosféry měla dostat epileptický záchvat. Ošetřování trvalo desítky minut, k tomu stále pršelo, a proto ředitelství závod předčasně ukončilo.

“Je to zklamání, že jsme nejeli, ale zase kvůli bezpečnosti to chápu. Začalo zase hodně pršet. Během pár kol by byl zase nějaký incident, pád,” řekl jezdec Petr Najman.

Neodjel se ani hlavní závod. Zlatý kahanec si tedy letos nikdo neodnesl.

“Samozřejmě, že nás to mrzí, protože my jsme udělali všechno, co jsme mohli, aby se závody vydařil. Potom se to pokazí kvůli něčemu, co my jako pořadatelé, jezdci, rozhodčí, jsme nemohli nijak ovlivnit,” uvedl hlavní organizátor Petr Hrabčák.

Záchranáři museli do nemocnice odvést také desetiměsíční dítě, které mělo přijít v depu závodníků do styku s louhem. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy