Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mistrovství ČR ve wakeboardingu na Těrlické přehradě

  • Havířov,

V areálu vodního lyžování na Těrlické přehradě se o víkendu konalo mistrovství ČR ve wakeboardingu a wakeskatingu. Nejlepší triky předvedl opět Patrik Hanes, který získal titul už počtvrté.

Wakeboarding a wakeskating jsou mladé sporty, které jsou stále více oblíbené. Na Těrlickou přehradu v sobotu přijelo na čtyřicet závodníků, kteří v různých kategoriích bojovali o titul mistra České republiky. Soutěž byla rozdělena na triky z vody a triky na překážkách. I k tomuto sportu ale patří pády. 

“Stojím si docela dobře. Už jsem jel ve skupině do 19 let wakeboard a jsem na prvním místě. Teď už mi chybí jen wakeskat a open, tak snad mi to vyjde,” řekl Jan Bartoň.

V kategorii žen se na start postavila i osmiletá Eliška Ramíková z Havířova, která byla nejmladší závodníci.

“Jsou to moje první závody..Chtěla by jsem se jednou naučit skákat přes překážky a byla bych moc ráda,” řekla Eliška Ramíková.

“Ona teď nastupuje druhá generace. Já vidím šťastné zítřky. Rozvíjí se wakeboarding, přibývá dětí, které má nyní kdo trénovat z té první generace wakeboardistů. Předávají zkušenosti mladým a jde vidět u nich ten progres. Je rychlejší, než býval kdysi,” řekl ředitel závodu Lukáš Bystroň.

A tohle už je jízda letošního vítěze České republiky v hlavní otevřené kategorii Patrika Hanese.

“Bylo to úplně boží. Já se sem strašně rád vracím. Těrlicko mám hodně rád. Letos jsme se s klukama strašně moc hecovali a já jsem jedině rád, že jsem to dnes mohl vyhrát,” popsal své pocity Patrik Hanes.

Patrik věří, že tak jako na Těrlické přehradě, se mu bude dařit i na mistrovství Evropy v Německu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy