Mistrovství ČR ve wakeboardingu na Těrlické přehradě

  • 12:46,
  • Havířov,

V areálu vodního lyžování na Těrlické přehradě se o víkendu konalo mistrovství ČR ve wakeboardingu a wakeskatingu. Nejlepší triky předvedl opět Patrik Hanes, který získal titul už počtvrté.

Wakeboarding a wakeskating jsou mladé sporty, které jsou stále více oblíbené. Na Těrlickou přehradu v sobotu přijelo na čtyřicet závodníků, kteří v různých kategoriích bojovali o titul mistra České republiky. Soutěž byla rozdělena na triky z vody a triky na překážkách. I k tomuto sportu ale patří pády. 

“Stojím si docela dobře. Už jsem jel ve skupině do 19 let wakeboard a jsem na prvním místě. Teď už mi chybí jen wakeskat a open, tak snad mi to vyjde,” řekl Jan Bartoň.

V kategorii žen se na start postavila i osmiletá Eliška Ramíková z Havířova, která byla nejmladší závodníci.

“Jsou to moje první závody..Chtěla by jsem se jednou naučit skákat přes překážky a byla bych moc ráda,” řekla Eliška Ramíková.

“Ona teď nastupuje druhá generace. Já vidím šťastné zítřky. Rozvíjí se wakeboarding, přibývá dětí, které má nyní kdo trénovat z té první generace wakeboardistů. Předávají zkušenosti mladým a jde vidět u nich ten progres. Je rychlejší, než býval kdysi,” řekl ředitel závodu Lukáš Bystroň.

A tohle už je jízda letošního vítěze České republiky v hlavní otevřené kategorii Patrika Hanese.

“Bylo to úplně boží. Já se sem strašně rád vracím. Těrlicko mám hodně rád. Letos jsme se s klukama strašně moc hecovali a já jsem jedině rád, že jsem to dnes mohl vyhrát,” popsal své pocity Patrik Hanes.

Patrik věří, že tak jako na Těrlické přehradě, se mu bude dařit i na mistrovství Evropy v Německu.
Gospelové Vánoce v Orlové

Dnes 17:00 - 9:33
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Zítra 18:00 - 14.12. 9:33
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků