Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pustit dítě na kole jen tak? Mladí cyklisté v Havířově se připravují na ostrý provoz na hřišti

  • Havířov,

Už pátým rokem probíhá v Havířově dopravní výchova na velkém moderním hřišti. Děti se tak v praxi setkávají s kruhovými objezdy, železničními přejezdy. BESIP pro širokou veřejnost také dvakrát ročně pořádá v areálu velkou akci za účasti policistů a hasičů.

Pustit dítě na kole do běžného provozu bez průpravy, by si asi nedovolil žádný rodič. I proto bylo v Havířově postaveno velké dopravní hřiště, které může během roku navštěvovat široká veřejnost. V dopoledních hodinách slouží především k výuce dětí.

“Děti ze třetích a čtvrtých tříd tady dělají teoretickou část a hned aplikují získané vědomosti na dopravním hřišti, takže hřiště je plně využíváno až do zimních měsíců,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Dopravní hřiště, které simuluje veškeré situace, se kterými se mohou děti v běžném provozu setkat, oceňují i lektoři.

“Tady máme možnost si vyzkoušet světelnou křižovatku, ale i pravidlo pravé ruky, což dělá problém nejen dospělým, ale i dětem. Máme tady kruhový objezd. Další takový problém, kdy žáci nevědí, kde mají najíždět a proč se najíždí jen jedním směrem,” dodala lektorka dopravní výchovy Dana Brunová.

BESIP vždy na jaře a na podzim pořádá také pro širokou veřejnost v areálu zábavné odpoledne, a to za účasti bezpečnostních složek.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 91 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků