Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejbalisté dostali od havířovské radnice po letech dárek v podobě nového hřiště

  • Havířov,

Hokejbalistům z Havířova se splnil sen. Už nemusí jezdit trénovat do Ostravy. Radnice v areálu základní školy nejen pro ně postavila nové profesionální hokejbalové hřiště za šest milionů korun.

Na tento okamžik čekal havířovský hokejbalový klub mnoho let. Uspořádat zápas doma na vlastním hřišti. Největším problémem bylo najít pro výstavbu vhodné místo. Nakonec se hřiště rozměrově vešlo do areálu Základní školy Pujmanové.

"Hřiště je nádherné. Já jsem moc rád, že se zase něco povedlo. To, že na něho dlouho čekali, tomu rozumím. Spousta havířovských občanů na spoustu věcí čeká a já jsem hodně rád, že se nám to čekání daří zkracovat," řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

"Je to super úplně, moc se nám líbí. Je to náš sen. Jedna generace bojovala o to, aby jsme mohli hrát doma. Moc se na to těšíme," řekl jeden z hráčů.

"Hřiště je super, čekali jsme na něho dlouho a moc děkujeme městu, že nás obdařilo," dodal další sportovec.

"Hrajeme ostravskou druhou ligu. Turnaje máme v plánu tady pořádat. Doufám, že se nám tady bude dařit, hřiště je pěkné.," doplnil hráč.

Hřiště nebudou využívat jen hokejbalisté, ale i široká veřejnost. Na základní škole by měl také vzniknout hokejbalový kroužek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy