Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtvrteční zápach v Havířově byl tak silný, že několik lidí skončilo v nemocnici

  • Havířov,

Jak jsme vás ve čtvrtek informovali, Havířov a blízké okolí včera zasáhl silný štiplavý zápach. Přesto, že se nemělo jednat o zdraví nebezpečnou látku, tři studenti středních škol museli být převezeni do nemocnice. Zdroj zápachu se prozatím nepodařilo vypátrat.

Tisíce lidí vyděsil ve čtvrtek silný zápach, který se šířil zřejmě z Ostravy. Největší koncentraci pak zaznamenali obyvatelé v Havířově. Městem se šířila panika, nikdo nevěděl, co má dělat.

“Je to hrozný smrad a je to cítit už od Horní Suché,” stěžovala si žena u nákupního centra. “Je to opravdu strašné,” dodal chlapec. 

Na Střední školu v Prostřední Suché dokonce museli volat záchranku.

“Volali jsme sanitku, protože jedna studentka omdlela, pár dalším bylo špatně. Tvrdí, že to je zdravotně nezávadné, ale já nevím, co to je. Tak jsme volali sanitku. Záchranáři je zkontrolovali a u dvou vyhodnotili tak, že je odvezli do nemocnice,” řekl ředitel Střední školy Prostřední Suchá Petr Szymeczek. 

“15letá a o dva roky starší pacientka uváděly dechové obtíže, nevolnost a závratě. Projevil se u nich prekolapsový stav. Následně byla další posádka vyslána do havířovského gymnázia, kde na hřišti zkolabovala 16letá dívka,” informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Celkově museli záchranáři ošetřit v souvislosti s nadýcháním neznámé látky čtyři lidi.

Ani v pátek se nepodařilo zjistit přesně o jakou látku se jednalo a odkud se šířila.

“Hasiči během čtvrtku i pátku provedli několik desítek měření na různých místech okresů Ostrava-Město, Karviná a Frýdek-Místek. Žádné škodliviny jsme v ovzduší nenaměřili,” sdělil mluvčí hasičského sboru Petr Kůdela. 

Celou situaci nyní vyhodnocuje i havířovská radnice. Ta vydá stanovisko v úterý. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy