Zakázat odbočování na Ostravské je nesmysl. Havířov podal na kraj správní žalobu

  • 10:41,
  • Havířov ,

Ředitelství silnic a dálnic chce kvůli bezpečnosti zamezit odbočování na Ostravské ulici před Havířovem. Kraj ŘSD vyhověl i přes vznesené námitky. Havířov proto podal správní žalobu.

Havířov nesouhlasí s rozhodnutím kraje, který dal Ředitelství silnic a dálnic kladné stanovisko s umístěním svodidel před vjezdem do města. Řidiči by tak už nemohli v daném úseku odbočit. Radnice se rozhodla podat správní žalobu.

“My jsme upozorňovali, že jsou i jiné cesty řešení. Například, že by se na úseku výjezdu z Havířova dal rychlostní radar a bylo by  možné pouze odbočení od Ostravy na Šumbark a tím pádem by ubylo nebezpečných situací a prakticky by tam nehody vymizely. Dle našeho názoru se kraj nevypořádal správně se všemi námitkami, které jsme vznesli my, ale také město Šenov a jiné dotčené subjekty,” řekl náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Náměstek hejtmana pro dopravu se nedávno vyjádřil, že krajský úřad nemohl rozhodnout jinak.

“Nemá to nic společného s politikou. Rozhodl o tom krajský úřad z hlediska státní správy a neměl jinou možnost. Žádné námitky nebyly relevantní,” uvedl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS).

Podle posledního vyjádření ŘSD by se měla svodidla a nové dopravní značení nainstalovat během několika týdnů. Havířov věří, že právě díky žalobě, bude mít rozhodnutí odkladný účinek.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků