Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zakázat odbočování na Ostravské je nesmysl. Havířov podal na kraj správní žalobu

  • Havířov,

Ředitelství silnic a dálnic chce kvůli bezpečnosti zamezit odbočování na Ostravské ulici před Havířovem. Kraj ŘSD vyhověl i přes vznesené námitky. Havířov proto podal správní žalobu.

Havířov nesouhlasí s rozhodnutím kraje, který dal Ředitelství silnic a dálnic kladné stanovisko s umístěním svodidel před vjezdem do města. Řidiči by tak už nemohli v daném úseku odbočit. Radnice se rozhodla podat správní žalobu.

“My jsme upozorňovali, že jsou i jiné cesty řešení. Například, že by se na úseku výjezdu z Havířova dal rychlostní radar a bylo by  možné pouze odbočení od Ostravy na Šumbark a tím pádem by ubylo nebezpečných situací a prakticky by tam nehody vymizely. Dle našeho názoru se kraj nevypořádal správně se všemi námitkami, které jsme vznesli my, ale také město Šenov a jiné dotčené subjekty,” řekl náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Náměstek hejtmana pro dopravu se nedávno vyjádřil, že krajský úřad nemohl rozhodnout jinak.

“Nemá to nic společného s politikou. Rozhodl o tom krajský úřad z hlediska státní správy a neměl jinou možnost. Žádné námitky nebyly relevantní,” uvedl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS).

Podle posledního vyjádření ŘSD by se měla svodidla a nové dopravní značení nainstalovat během několika týdnů. Havířov věří, že právě díky žalobě, bude mít rozhodnutí odkladný účinek.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků