Radnice podpoří kotlíkové dotace a také vyhodnotila provoz sdílených kol

  • 18:24,
  • Havířov ,

Radnice podporuje třetí vlnu kotlíkových dotací. V rámci předfinancování poskytne žadatelům půjčku na nákup nových kotlů. Město v letošním roce zavedlo i sdílená kola, o které byl velký zájem.

Pohled na rodinný dům, který takto znečišťuje životní prostředí, mnohé přinejmenším může naštvat. Nákup nových kotlů, ale není levnou záležitostí a proto Ministerstvo životního prostředí spustilo v letošním roce třetí a poslední vlnu kotlíkových dotací. Jelikož peníze na půjčky ještě z ministerstva nedoputovaly,  prvním lidem, kteří už mají své projekty připravené, půjčí radnice.

“V rámci projektu kotlíkové dotace jsme dnes schválili finanční výpomoc pro šest žadatelů, kteří už podali svou žádost a chtějí již teď realizovat výměnu kotle. V rámci předfinancování Ministerstvem životního prostředí město jim poskytne tuto půjčku a oni potom budou splácet městu tuto půjčku. V další fázi projektu přijdou peníze z projektu Ministerstva životního prostředí tak, abychom zlepšili ovzduší u nás v Havířově a na Severní Moravě a dále ty peníze, které přijdou z ministerstva my jako město můžeme použít na předem specifikované ekologické projekty. To znamená, že občané vrátí peníze městu a město je použije dále,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Celkově se bude jednat o deset milionů korun, které po vrácení bude město investovat do zlepšení ekologie. V letošním roce se dobře v Havířově ujal i projekt sdílených kol, který rovněž pomáhá zlepšit životní prostředí.

“Já si myslím, že to je projekt, který se velmi povedl. Svědčí o tom i čísla, která vyhodnotila společnost. Je tam přes třicet tisíc výpůjček, přes tři tisíce aktivních uživatelů, což je velmi dobré. Já jsem za to hodně rád. Je to v rámci koncepce dopravy a udržitelnosti a další z bodů, který se nám podařilo naplnit. Od příštího roku se občané mohou těšit i na rozšíření této služby a to je fajn. Povedlo se to,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Největší zájem o půjčování kol byl v centru města na náměstí Republiky. Druhým nejfrekventovanějším místem pak bylo stanoviště u nového skateparku. Firma po vyhodnocení sezony ocenila, že lidé v Havířově se chovali ke kolům slušně a nedocházelo k jejich poškození.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků