Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice podpoří kotlíkové dotace a také vyhodnotila provoz sdílených kol

  • Havířov,

Radnice podporuje třetí vlnu kotlíkových dotací. V rámci předfinancování poskytne žadatelům půjčku na nákup nových kotlů. Město v letošním roce zavedlo i sdílená kola, o které byl velký zájem.

Pohled na rodinný dům, který takto znečišťuje životní prostředí, mnohé přinejmenším může naštvat. Nákup nových kotlů, ale není levnou záležitostí a proto Ministerstvo životního prostředí spustilo v letošním roce třetí a poslední vlnu kotlíkových dotací. Jelikož peníze na půjčky ještě z ministerstva nedoputovaly,  prvním lidem, kteří už mají své projekty připravené, půjčí radnice.

“V rámci projektu kotlíkové dotace jsme dnes schválili finanční výpomoc pro šest žadatelů, kteří už podali svou žádost a chtějí již teď realizovat výměnu kotle. V rámci předfinancování Ministerstvem životního prostředí město jim poskytne tuto půjčku a oni potom budou splácet městu tuto půjčku. V další fázi projektu přijdou peníze z projektu Ministerstva životního prostředí tak, abychom zlepšili ovzduší u nás v Havířově a na Severní Moravě a dále ty peníze, které přijdou z ministerstva my jako město můžeme použít na předem specifikované ekologické projekty. To znamená, že občané vrátí peníze městu a město je použije dále,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Celkově se bude jednat o deset milionů korun, které po vrácení bude město investovat do zlepšení ekologie. V letošním roce se dobře v Havířově ujal i projekt sdílených kol, který rovněž pomáhá zlepšit životní prostředí.

“Já si myslím, že to je projekt, který se velmi povedl. Svědčí o tom i čísla, která vyhodnotila společnost. Je tam přes třicet tisíc výpůjček, přes tři tisíce aktivních uživatelů, což je velmi dobré. Já jsem za to hodně rád. Je to v rámci koncepce dopravy a udržitelnosti a další z bodů, který se nám podařilo naplnit. Od příštího roku se občané mohou těšit i na rozšíření této služby a to je fajn. Povedlo se to,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Největší zájem o půjčování kol byl v centru města na náměstí Republiky. Druhým nejfrekventovanějším místem pak bylo stanoviště u nového skateparku. Firma po vyhodnocení sezony ocenila, že lidé v Havířově se chovali ke kolům slušně a nedocházelo k jejich poškození.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků