Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes dvě stě dětí se zapojilo do soutěže na nového maskota. Zvítězila zeměkoule

  • Havířov,

Přes dvě stě dětí se zapojilo do soutěže na nového maskota v rámci projektu rozvoje vzdělávání MAP 2. Zvítězil nakonec obrázek žákyně ze Základní školy Generála Svobody, která navrhla zeměkouli.

Radnice v rámci projektu Místního akční plánu rozvoje vzdělávání MAP 2 vyhlásila soutěž na maskota s názvem Mapík kamarád k učení. 

“Do této soutěže se nám přihlásilo 240 dětí a vítěze vybral řídící výbor projektu. V dubnu proběhlo slavnostní vyhlášení v městské knihovně. Pozvali jsme 15 dětí, které měly nejpěknější obrázky a byla vyhlášena vítězka,” řekl finanční manažerka projektu Lenka Slowiková.

A právě na základě nakresleného obrázku vznikl plyšový maskot. Celkově bylo vyrobeno 35 Mapíků, které budou dostávat děti při různých soutěžích v rámci projektu.

“Já jsem ráda, že jsme konečně tady ve fázi, že můžeme předat slečně plyšáka Mapíka. Jsem ráda, že konečně projekt MAP dostává konkrétní podobu, že už to není jen o plánování, ale už to jsou skutečné věci, které se dějí na různých školách v rámci pracovních skupin. A k těm plyšákům bych chtěla říct, že všech 240 návrhů od dětí bylo krásných a bylo to těžké vybrat vítěze. Všechny děti dostanou kalendář na příští rok a já bych tímto chtěla poděkovat i učitelům. Ať už v ZUŠ, nebo ve školách, že se dětem věnovali a že je podpořili,” řekl náměstkyně primátora Jana Feberová.

Maskot byl vyroben na základě obrázku Ley Emily Romaňákové.

“V té době jsme chodila na ZŠ G. Svobody a s obrázkem mi pomohla paní učitelka. Všichni kreslili nějaké pomůcky tužky, co mají v pouzdře a mě napadlo, že bych nakreslila nějakou mapu ČR, ale to mi přišlo až moc složité. Tak jsem si potom vybrala zeměkouli, kterou jsem nakreslila. Nedokázala jsem si představit, že by se z toho mohlo něco tak pěkného udělat. Je to moc pěkné. Mapíka si dám na postel, protože všechny plyšáky mám na posteli a budu s ním spát,” dodala vítězka výtvarné soutěže Lea Emily Romaňáková.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků