Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pořádek bude i v popelnicích. Havířov je všechny označil QR kódy

  • Havířov,

Radnice v Havířově se rozhodla udělat pasportizaci kontejnerů na odpad. Všechny jsou nyní označeny i QR kódy. A právě i díky ním budou moci lidé radnici hlásit například poničené popelnice.

Radnice v Havířově už přesně ví, kolik stojí v ulicích kontejnerů na odpad. Je jich přesně 2290. Pracovníci magistrátu a technických služeb po několik týdnů nádoby označovali.

“Každá nádoba byla označena QR kódem, který slouží k identifikaci každé nádoby. To znamená k určení druhu odpadu, který do ní patří a tím je i nádoba identifikována, kde je umístěna,” řekla vedoucí úseku odpadového hospodářství Iveta Slimáčková.

Součástí projektu bylo i vypracování studie, která mapuje současný stav a navrhuje opatření k vylepšení nakládání s odpady. Město tak bude vědět, kde například přidat kontejner, nebo naopak ubrat. Zapojit se budou moci i lidé.

“Pokud se s tou popelnicí něco stane, nebo občan uvidí, že je poničená a potřebuje vyměnit, tak budeme vděční, pokud nás na to upozorní a pošle i ten QR kód. My budeme přesně vědět o jakou popelnici se jedná a dá se s tím daleko lépe pracovat,” dodal náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Město provádí i pasport všech komunikací a chystá se i na zmapování stavu všech laviček. Studie kontejnerových stanovišť byla zpracována za finanční podpory Moravskoslezského kraje, kdy město získalo dotaci ve výši dvou set tisíc korun.
Slezská důlní díla a.s. - doly OKD
Karviná
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Bohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Rotto, spol. s r.o.
Český Těšín
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků