Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pořádek bude i v popelnicích. Havířov je všechny označil QR kódy

  • Havířov,

Radnice v Havířově se rozhodla udělat pasportizaci kontejnerů na odpad. Všechny jsou nyní označeny i QR kódy. A právě i díky ním budou moci lidé radnici hlásit například poničené popelnice.

Radnice v Havířově už přesně ví, kolik stojí v ulicích kontejnerů na odpad. Je jich přesně 2290. Pracovníci magistrátu a technických služeb po několik týdnů nádoby označovali.

“Každá nádoba byla označena QR kódem, který slouží k identifikaci každé nádoby. To znamená k určení druhu odpadu, který do ní patří a tím je i nádoba identifikována, kde je umístěna,” řekla vedoucí úseku odpadového hospodářství Iveta Slimáčková.

Součástí projektu bylo i vypracování studie, která mapuje současný stav a navrhuje opatření k vylepšení nakládání s odpady. Město tak bude vědět, kde například přidat kontejner, nebo naopak ubrat. Zapojit se budou moci i lidé.

“Pokud se s tou popelnicí něco stane, nebo občan uvidí, že je poničená a potřebuje vyměnit, tak budeme vděční, pokud nás na to upozorní a pošle i ten QR kód. My budeme přesně vědět o jakou popelnici se jedná a dá se s tím daleko lépe pracovat,” dodal náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Město provádí i pasport všech komunikací a chystá se i na zmapování stavu všech laviček. Studie kontejnerových stanovišť byla zpracována za finanční podpory Moravskoslezského kraje, kdy město získalo dotaci ve výši dvou set tisíc korun.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků