Pořádek bude i v popelnicích. Havířov je všechny označil QR kódy

  • 11:14,
  • Havířov,

Radnice v Havířově se rozhodla udělat pasportizaci kontejnerů na odpad. Všechny jsou nyní označeny i QR kódy. A právě i díky ním budou moci lidé radnici hlásit například poničené popelnice.

Radnice v Havířově už přesně ví, kolik stojí v ulicích kontejnerů na odpad. Je jich přesně 2290. Pracovníci magistrátu a technických služeb po několik týdnů nádoby označovali.

“Každá nádoba byla označena QR kódem, který slouží k identifikaci každé nádoby. To znamená k určení druhu odpadu, který do ní patří a tím je i nádoba identifikována, kde je umístěna,” řekla vedoucí úseku odpadového hospodářství Iveta Slimáčková.

Součástí projektu bylo i vypracování studie, která mapuje současný stav a navrhuje opatření k vylepšení nakládání s odpady. Město tak bude vědět, kde například přidat kontejner, nebo naopak ubrat. Zapojit se budou moci i lidé.

“Pokud se s tou popelnicí něco stane, nebo občan uvidí, že je poničená a potřebuje vyměnit, tak budeme vděční, pokud nás na to upozorní a pošle i ten QR kód. My budeme přesně vědět o jakou popelnici se jedná a dá se s tím daleko lépe pracovat,” dodal náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Město provádí i pasport všech komunikací a chystá se i na zmapování stavu všech laviček. Studie kontejnerových stanovišť byla zpracována za finanční podpory Moravskoslezského kraje, kdy město získalo dotaci ve výši dvou set tisíc korun.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 11:47
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 11:47
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků