Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově se spojili pomocí sociálních sítí a založili gospelový sbor. Vyprodali celý sál

  • Havířov,

Velký úspěch sklidil první gospelový koncert, který se konal v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově. Akce měla i charitativní podtext. Šedesáti členný sbor se dal dohromady pomocí sociálních sítí.

Je až neuvěřitelné, že tito lidé spolu začali zpívat teprve před pár měsíci. Myšlenkou bylo, aby měl Havířov svůj gospel. A nyní ho má. První velké vystoupení se konalo v KD L. Janáčka a hned bylo vyprodáno.

“Ta myšlenka se narodila před sedmi lety, když jsem byl na projektu koncertu Ostrava zpívá gospel. Ta atmosféra byla žhavá a řekl jsem si, že tohle bych chtěl jednou mít v Havířově,” řekl vedoucí projektu Milan Szturc.

Jelikož byl o předvánoční koncert velký zájem, lidé přišli už na generálku. Na pódiu vystoupilo společně na šedesát zpěváků.

“Příprava byla náročná, ale stála za to. Je to sbor šedesáti lidí, kteří před tím spolu nikdy nezpívali a nikdy se neviděli,” řekla dirigentka souboru Tereza Szturcová.

“Mě se ten projekt moc líbí, protože spojil takovou zvláštní skupinu lidí, kteří by se asi jinak nesešli,” dodala členka sboru Hana Križňanská.

Celý koncert měl i charitativní podtext. Výtěžek byl věnován postiženému chlapci, který si podporu druhých určitě zaslouží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků