Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční atmosféra už panuje ve všech školách

  • Havířov,

Ve všech školách jde cítit vánoční atmosféra. My jsme s kamerou navštívili Základní školu Marie Pujmanové, kde si žáci připravili krásná vystoupení pro rodiče a to v rámci Den otevřených dveří.

Vánoční svátky jsou obdobím, kdy by mělo jít cítit mezi lidmi hodně lásky a pohody. K tradicím patří pečení perníčků, tvoření vánočních ozdob, koledy. Právě takovou atmosféru připravili žáci a jejich učitelé v Základní škole M. Pujmanové. 

"My v tento předvánoční čas jsme si ráno připravili jarmark a odpoledne Den otevřených dveří včetně vánočního koncertu. První stupeň besídky pro rodiče. Já už jsem jim na koncertě říkal, že jim moc děkuji, protože vidět mladé lidi, jak se do toho zapojí s radostí, tak to je prostě krása. Ukázali, že to mají rádi, úsměv na rtech," řekl ředitel ZŠ M. Pujmanové Martin Irein.

Žáci si připravili taneční vystoupení, zpívali vánoční skladby, recitovali nebo tvořili s rodiči výzdobu.

“Připravujeme se s paní učitelkou hezky a na Vánoce se těšíme,” řekl žákyně.

 “Chtěli jsme jim ukázat to, jak je máme rádi a jak umíme být hodní. Nacvičili jsme si zpěv, tanec a básničky,” dodal chlapec.

“Budeme tancovat a máme to jako kdyby s vánoční tématikou.  Máme tam i hlášky z vánočních pohádek,” dodala žákyně.

 “Jsme z 5B a cvičili jsme si písničky a tanec,” řekl hoch.

“Určitě je to pěkné, mělo by to být a patří to k Vánocům. Máme vánoční městečko a v těch školách to taky žije Vánocemi. Děti už jsou nedočkavé na dárečky, takže tady ty besídky přicházejí v pravý čas, protože to učení už potom moc není, ale tady je to moc pěkné,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků