Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S obchvatem se nechtějí smířit a budou bojovat. Lidé z Životic přišli i na zastupitelstvo

  • Havířov,

Mnozí obyvatelé Životic se nechtějí smířit s tím, že by obchvat Havířova měl vést přes jejich městskou část. Po vedení radnice chtěli na zastupitelstvu vědět, v jaké fázi se celý projekt nachází.

Spolek Životice sobě předal v listopadu radnici petici s téměř čtyřmi a půl tisíci podpisy. Signatáři nesouhlasí s plánovanou výstavbou obchvatu Havířova, který by vedl právě přes tuto část města. V plánu je i prodloužení Dlouhé třídy. Obyvatelé Životic přišli se svými dotazy také na zasedání zastupitelstva.

Náměstek primátora tvrdí, že stále není nic rozhodnuto a čeká se na výsledek studie.

"Podle nových informací, které mám, tak koncept této studie by měl být představen vedením měst a obcí, kterých se to týká, někdy v lednu a finální koncept pak bude vydán v únoru. V momentě, jak budeme seznámeni s tímto konceptem, tak uděláme setkání s občanskou komisí, kde budeme prezentovat výsledky technicko-ekonomické studie a také uděláme setkání s občany, jaký je návrh ŘSD pro tuto komunikaci,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Někteří obyvatelé Životic si stěžují také na to, že radnice neinvestuje do této městské části tak, jako do jiných. Toto tvrzení radnice ale odmítá.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků