Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S obchvatem se nechtějí smířit a budou bojovat. Lidé z Životic přišli i na zastupitelstvo

  • Havířov,

Mnozí obyvatelé Životic se nechtějí smířit s tím, že by obchvat Havířova měl vést přes jejich městskou část. Po vedení radnice chtěli na zastupitelstvu vědět, v jaké fázi se celý projekt nachází.

Spolek Životice sobě předal v listopadu radnici petici s téměř čtyřmi a půl tisíci podpisy. Signatáři nesouhlasí s plánovanou výstavbou obchvatu Havířova, který by vedl právě přes tuto část města. V plánu je i prodloužení Dlouhé třídy. Obyvatelé Životic přišli se svými dotazy také na zasedání zastupitelstva.

Náměstek primátora tvrdí, že stále není nic rozhodnuto a čeká se na výsledek studie.

"Podle nových informací, které mám, tak koncept této studie by měl být představen vedením měst a obcí, kterých se to týká, někdy v lednu a finální koncept pak bude vydán v únoru. V momentě, jak budeme seznámeni s tímto konceptem, tak uděláme setkání s občanskou komisí, kde budeme prezentovat výsledky technicko-ekonomické studie a také uděláme setkání s občany, jaký je návrh ŘSD pro tuto komunikaci,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Někteří obyvatelé Životic si stěžují také na to, že radnice neinvestuje do této městské části tak, jako do jiných. Toto tvrzení radnice ale odmítá.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků