Při nehodě v Havířově zemřel 47letý chodec

Tragicky skončila srážka osobního automobilu s chodcem na pomezí Havířova a Horních Bludovic. Nehoda se stala v pondělí večer v křižovatce ulic Na Zaguří a U Kasperčoka.

Řidič červeného opelu tam zřejmě ve tmě přehlédl chodce, kterého srazil. Pro zraněného přijela záchranná služba. Její posádka sice udělala vše pro záchranu těžce zraněného 47letého muže, ten však v sanitním voze zraněním podlehl. 

"Sedmačtyřicetiletý muž zůstal po kolizi ležet v příkopu u silnice, první pomoc mu poskytovali svědkové události. V okamžiku příjezdu týmu ZZS byl stav postiženého kritický a po jeho přesunutí do sanitního vozidla došlo k selhání dýchání a krevního oběhu. Prvotní vyšetření ukázalo na poranění hlavy a hrudníku. Záchranáři proto neprodleně zahájili rozšířenou resuscitaci. Spolu s prováděnou nepřímou srdeční masáží zajistili muži vstup do kostní dřeně, jehož prostřednictvím podávali potřebné léky, zasahující lékařka zaintubovala dýchací cesty a provedla připojení k přístrojem řízení ventilaci. Přes veškerou poskytovanou péči se ani po čtyřiceti minutách nepodařilo obnovit činnost srdce a pacient svým zraněním na místě podlehl," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřuje policie. Pomoci mohou i svědci, kteří by mohli popsat situaci těsně před srážkou.

"Nehoda se stala před 17. hodinou. 61letý řidič osobního vozidla srazil 47letého chodce. Ten i přes snahu záchranné služby zemřel. U řidiče bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou. Příčiny nehody se vyšetřují," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků