Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nehodě v Havířově zemřel 47letý chodec

  • Havířov,

Tragicky skončila srážka osobního automobilu s chodcem na pomezí Havířova a Horních Bludovic. Nehoda se stala v pondělí večer v křižovatce ulic Na Zaguří a U Kasperčoka.

Řidič červeného opelu tam zřejmě ve tmě přehlédl chodce, kterého srazil. Pro zraněného přijela záchranná služba. Její posádka sice udělala vše pro záchranu těžce zraněného 47letého muže, ten však v sanitním voze zraněním podlehl. 

"Sedmačtyřicetiletý muž zůstal po kolizi ležet v příkopu u silnice, první pomoc mu poskytovali svědkové události. V okamžiku příjezdu týmu ZZS byl stav postiženého kritický a po jeho přesunutí do sanitního vozidla došlo k selhání dýchání a krevního oběhu. Prvotní vyšetření ukázalo na poranění hlavy a hrudníku. Záchranáři proto neprodleně zahájili rozšířenou resuscitaci. Spolu s prováděnou nepřímou srdeční masáží zajistili muži vstup do kostní dřeně, jehož prostřednictvím podávali potřebné léky, zasahující lékařka zaintubovala dýchací cesty a provedla připojení k přístrojem řízení ventilaci. Přes veškerou poskytovanou péči se ani po čtyřiceti minutách nepodařilo obnovit činnost srdce a pacient svým zraněním na místě podlehl," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřuje policie. Pomoci mohou i svědci, kteří by mohli popsat situaci těsně před srážkou.

"Nehoda se stala před 17. hodinou. 61letý řidič osobního vozidla srazil 47letého chodce. Ten i přes snahu záchranné služby zemřel. U řidiče bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou. Příčiny nehody se vyšetřují," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

NEXT GENERATION s.r.o. - provozovna
Karviná
od 10 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Těšínské jatky, s. r. o.
Český Těšín
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Rudolf Szarzec - stavebně montážní činnost, s.r.o.
Český Těšín
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků