Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mohou do konce února posílat návrhy v rámci participativního rozpočtu

  • Havířov,

Už za pár dnů startuje druhý ročník participativního rozpočtu. I v letošním roce radnice na projekty vyčlenila pět milionů korun. Jelikož ale některé městské části nevyčerpaly v minulém roce celé částky, rozpočet budou mít daleko vyšší.

Druhý ročník projektu participativního rozpočtu startuje. Lidé své návrhy mohou posílat od 15. ledna do konce února. V letošním roce se může zapojit i mládež od patnácti let. Komise bude nově do veřejného hlasování posílat místo dvou tři projekty. V letošním roce se budou z prvního ročníku realizovat ještě některé projekty.

"Jedná se o pumptrackové hřiště v městské části Podlesí, dále se jedná o květinovou loučku v části Město a také se jedná o dětské herní prvky u základních škol v Bludovicích. Další peníze, které nebyly vypotřebovány v tomto roce, budou převedeny těm jednotlivým městským částem do rozpočtu pro rok příští. To znamená, že my jsme pro letošek opět vyhradili z rozpočtu pět milionů korun pro participativní rozpočet, ale celková alokace s převedenými financemi bude nějakých 8,8 milionu korun,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Například městská část Havířov-Město vyčerpá na květinovou loučku zhruba jen 50 tisíc korun. V letošním roce tak bude disponovat více než 4 miliony korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy