Lidé v Havířově mohou do konce února posílat návrhy v rámci participativního rozpočtu

Už za pár dnů startuje druhý ročník participativního rozpočtu. I v letošním roce radnice na projekty vyčlenila pět milionů korun. Jelikož ale některé městské části nevyčerpaly v minulém roce celé částky, rozpočet budou mít daleko vyšší.

Druhý ročník projektu participativního rozpočtu startuje. Lidé své návrhy mohou posílat od 15. ledna do konce února. V letošním roce se může zapojit i mládež od patnácti let. Komise bude nově do veřejného hlasování posílat místo dvou tři projekty. V letošním roce se budou z prvního ročníku realizovat ještě některé projekty.

"Jedná se o pumptrackové hřiště v městské části Podlesí, dále se jedná o květinovou loučku v části Město a také se jedná o dětské herní prvky u základních škol v Bludovicích. Další peníze, které nebyly vypotřebovány v tomto roce, budou převedeny těm jednotlivým městským částem do rozpočtu pro rok příští. To znamená, že my jsme pro letošek opět vyhradili z rozpočtu pět milionů korun pro participativní rozpočet, ale celková alokace s převedenými financemi bude nějakých 8,8 milionu korun,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Například městská část Havířov-Město vyčerpá na květinovou loučku zhruba jen 50 tisíc korun. V letošním roce tak bude disponovat více než 4 miliony korun. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků