Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parahokejisté bojovali v Havířově o postup do play-off

  • Havířov,

Parahokejisté bojovali o víkendu na zimním stadionu o postup do play-off. Týmu ze Studénky, který má v současné době zázemí právě v Havířově, se i v letošním roce postoupit podařilo.

V Havířově se bojovalo, kdo a z jaké pozice postoupí v první lize do play-off v parahokeji. Při nedělním zápase měl klub ze Studénky, který trénuje právě v Havířově, už postup jistý.

“My jsme tady už třetím rokem v dočasně azylu. Jsme parahokejový tým ze Studénky, ale tam dochází k velké rekonstrukci zimního stadionu, tak jsme se uchýlili do Havířov a hrajeme tady. My už máme zajištěné play-off. Dneska budeme hrát s Pardubicemi a rozhodne se, kdo skončí na prvním místě. Takže je to velice důležité utkání pro nás,” řekl předseda týmu Tomáš Mlčák.

Tým je hodně různorodý. Hrají v něm hráči z Havířova, Studénky i jiných měst. Dokonce mají i posily například z Rakouska, nebo Ruska. Pro všechny hendikepované hráče je sport nesmírně důležitou součástí života.

“Já jsem začínal ve Zlíně, už to bude skoro dvacet let. Kolega, který tam sledge hokej rozjížděl, tak mě oslovil a od té doby se snažím na sobě pracovat a být stále dobrý,” řekl hráč Erik Fojtík.

Martin Kudela je členem i českého národního týmu. Zastává důležitou pozici gólmana. 

Kam bys to chtěl jednou dotáhnout a jak to vidíš v sezoně a celkově do budoucnosti, co se týče sledge hokeje?

“Co se týče sledge hokeje. Určitě by to chtělo nové lidi přitáhnout, protože je nás opravdu málo. Je to vidět tady ve Studénce, kde bohužel kvůli nedostatku máme hodně zahraničních hráčů. Pokud to dotáhneme na play-off, tak se posunout dál a když se posunu v reprezentaci kde jsem, tak pokud proběhne mistrovství Evropy, tak pokud by se nám podařilo získat zlatou medaili, tak proč ne,” dodal hráč Martin Kudela. 

Právě Martin byl součástí týmu loňského mistrovství světa, které se konalo v Ostravě. Nikdy prý nezapomene na úžasnou atmosféru, kterou pro ně fanoušci vytvořili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy