Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž hrozil výbuchem ve své bývalé chatě, do Havířova a Těrlicka musela vyrazit policejní zásahovka a pyrotechnik

  • Havířov,

AKTUALIZOVÁNO/ Policejní manévry mohli sledovat v úterý odpoledne lidé v Havířově. V akci byla zásahová jednotka, místní policisté a strážníci. Důvodem byla hrozba výbuchu chaty u Těrlické přehrady.

Policisté v úterý zasahovali na dvou místech. V rekreační oblasti u Těrlické přehrady společně s pyrotechnikem prohledávali jednu chatu, kde měla být nastražena trhavina. V Havířově mezitím zadrželi muže, který explozí vyhrožoval. 

Zadrženému muži mělo stavení patřit do prosince. Nový majitel se ho snažil marně vystěhovat.

Podle chatařů je muž podivín, který do chaty snášel různé věci a nikdo netušil, čeho je schopný. Výstražné cedulky varující před úrazem a výbuchem měl umístěné i na oplocení kolem pozemku. Nikdo netušil, co vše se může skrývat uvnitř chaty. Ta byla prodána v exekuční dražbě.  Bývalý majitel se s tím nechtěl smířit a už před několika dny měl novému vlastníkovi vyhrožovat, že stavbu vyhodí do vzduchu. V úterý své vyhrůžky zopakoval a do akce byla povolána policie.

“Policisté přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v jednom z rekreačních objektů. Na základě procesních úkonů zjistili, že se oznámení nezakládá na pravdě. Na akci se podílelo několik policejních složek,” řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 

59letý muž byl zadržen v Havířově a převezen na policejní oddělení k výslechu. Dá se předpokládat, že bez obvinění nevyvázne.

Podívejte se cvičení zásahové jednotky v centru Havířova 20. 3. 2019

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy