Při nehodě v Havířově auto těžce poranilo chodce

Dopravní nehoda s vážnými následky se stala v sobotu večer v Havířově-Šumbarku. Auto tam srazilo chodce.

Nehoda byla ohlášena ve čtvrt na sedm z ulice Marie Pujmanové. K zásahu okamžitě vyjela posádka havířovských zdravotníků. Současně k místu spěchal i lékař v týmu tzv. rendez-vous.

"Muž, jehož totožnost záchranáři neznají, zůstal po nehodě při vědomí. Prvotní vyšetření však ukázalo poranění hlavy a mozku, rovněž zranění dolních končetin. Pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem, lékař jej uvedl do umělého spánku. Záchranáři poté zajistili dýchací cesty a převedli postiženého na přístrojem řízenou ventilaci. Po provedených opatřeních byl transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. 

"Jedná se o nehodu, při které 23letý řidič osobního motorového vozidla zn. Audi nestačil zareagovat na chodce, který do vozovky vstoupil mimo vyznačený přechod. Totožnost mže, který byl vozidlem sražen a zraněn, nebyla zprvu známa a policisté ji ověřovali," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků