Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nehodě v Havířově auto těžce poranilo chodce

  • Havířov,

Dopravní nehoda s vážnými následky se stala v sobotu večer v Havířově-Šumbarku. Auto tam srazilo chodce.

Nehoda byla ohlášena ve čtvrt na sedm z ulice Marie Pujmanové. K zásahu okamžitě vyjela posádka havířovských zdravotníků. Současně k místu spěchal i lékař v týmu tzv. rendez-vous.

"Muž, jehož totožnost záchranáři neznají, zůstal po nehodě při vědomí. Prvotní vyšetření však ukázalo poranění hlavy a mozku, rovněž zranění dolních končetin. Pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem, lékař jej uvedl do umělého spánku. Záchranáři poté zajistili dýchací cesty a převedli postiženého na přístrojem řízenou ventilaci. Po provedených opatřeních byl transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. 

"Jedná se o nehodu, při které 23letý řidič osobního motorového vozidla zn. Audi nestačil zareagovat na chodce, který do vozovky vstoupil mimo vyznačený přechod. Totožnost mže, který byl vozidlem sražen a zraněn, nebyla zprvu známa a policisté ji ověřovali," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy