Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru bytu v centru Havířova se nájemník přiotrávil jedovatými zplodinami

  • Havířov,

AKTUALIZUJEME/ Do centra města, kde byl hlášený požár bytu, spěchali v sobotu odpoledne havířovští hasiči, zdravotníci záchranné služby a policisté.

Požár byl ohlášen chvíli po 15 hodině. Lidé popsali, že z okna v domě v ulici J. Wericha se valí kouř. 

Hasiči byli na místě během několika minut, stejně jako záchranka. 

"Záchranáři ZZS MSK byli v sobotu 1. února odpoledne voláni k požáru bytu v Havířově. Událost převzali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska po čtvrt na čtyři a na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z havířovské základny. Tým byl na místě během čtyř minut od nahlášení události. Z bytu zasaženého požárem vynesli hasiči pětačtyřicetiletého muže v bezvědomí. Postižený měl zachovanou srdeční činnost, avšak jeho dýchání selhávalo. Prvotní vyšetřen lékařem ZZS ukázalo na intoxikaci zplodinami hoření. Záchranáři proto museli zajistit dýchací cesty pacienta a jeho převedení na umělou plicní ventilaci. Po podání léků a dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče byl postižený transportován na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti, za jakých požár vznikl, vyšetřují hasiči a policisté. 

"Policisté vyjížděli v Havířově k oznámení, že se z jednoho okna bytu v ulici J. Wericha line kouř. Ve spolupráci s hasiči vstoupili do bytu, kde nalezli 45letého muže v bezvědomí. Muž byl předán do péče zdravotníků.  V bytě došlo k zahoření potravin v hrnci. K zahoření bytu ani evakuaci osob nedošlo," dodala policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 

Podle lidí ze sousedství bylo jen otázkou času, kdy nájemník nějaký problém způsobí. Naštěstí, díky včasnému ohlášení a zásahu záchranných složek, nedošlo k většímu požáru a ohrožení ostatních obyvatel domu. 

Ilustrační snímek
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků