Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru bytu v centru Havířova se nájemník přiotrávil jedovatými zplodinami

  • Havířov,

AKTUALIZUJEME/ Do centra města, kde byl hlášený požár bytu, spěchali v sobotu odpoledne havířovští hasiči, zdravotníci záchranné služby a policisté.

Požár byl ohlášen chvíli po 15 hodině. Lidé popsali, že z okna v domě v ulici J. Wericha se valí kouř. 

Hasiči byli na místě během několika minut, stejně jako záchranka. 

"Záchranáři ZZS MSK byli v sobotu 1. února odpoledne voláni k požáru bytu v Havířově. Událost převzali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska po čtvrt na čtyři a na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z havířovské základny. Tým byl na místě během čtyř minut od nahlášení události. Z bytu zasaženého požárem vynesli hasiči pětačtyřicetiletého muže v bezvědomí. Postižený měl zachovanou srdeční činnost, avšak jeho dýchání selhávalo. Prvotní vyšetřen lékařem ZZS ukázalo na intoxikaci zplodinami hoření. Záchranáři proto museli zajistit dýchací cesty pacienta a jeho převedení na umělou plicní ventilaci. Po podání léků a dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče byl postižený transportován na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti, za jakých požár vznikl, vyšetřují hasiči a policisté. 

"Policisté vyjížděli v Havířově k oznámení, že se z jednoho okna bytu v ulici J. Wericha line kouř. Ve spolupráci s hasiči vstoupili do bytu, kde nalezli 45letého muže v bezvědomí. Muž byl předán do péče zdravotníků.  V bytě došlo k zahoření potravin v hrnci. K zahoření bytu ani evakuaci osob nedošlo," dodala policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 

Podle lidí ze sousedství bylo jen otázkou času, kdy nájemník nějaký problém způsobí. Naštěstí, díky včasnému ohlášení a zásahu záchranných složek, nedošlo k většímu požáru a ohrožení ostatních obyvatel domu. 

Ilustrační snímek

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy