Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce přednádraží v Havířově začala, stavba potrvá rok

  • Havířov,

V Havířově začala stavba roku. Rekonstrukce přednádraží potrvá celý rok. Lidé musí během prací počítat s omezením v přístupu do výpravní haly i k autobusovým zastávkám.

Tohle je první stroj, který začal pracovat na rekonstrukci přednádraží v Havířově. Od středy začne být v prostranství hodně rušno. Demolice veškerých betonových částí, vybudování koridorů pro cestující, přeložky sítí a nakonec stavba nových zastřešených zastávek, vybudování velkého parkoviště. 

“Ty komplikace budou hlavně v tom, že tento prostor, který se nachází kolem nás, bude uzavřen. Bude vytvořen pouze přístupový koridor ke vstupním dveřím. Celý prostor bude jednosměrný,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

“Budu velice ráda, až to bude upravené, až tu budou přístřešky,” řekla cestující.

“Dobré tu bude, ale ten rok, to bude nepříjemné,” dodal muž.

Firma, který vyhrála zakázku města, současně pracuje i na části Správy železnic.

“Ta stavba bude velice složitá z titulu koordinace těch dvou staveb. Tady bude probíhat stavba přednádraží a rekonstrukce výpravní budovy v jednom čase. Pro nás je to taková výzva, kdy už teď máme vymyšleno, jak budeme jednotlivé práce na obou stavbách  přizpůsobovat tak, aby jsme se tady všichni vešli,” řekl manažer projektu Miroslav Janíček.

Firma má na rekonstrukci přednádraží přesně jeden rok. Náklady jsou vyčísleny na zhruba 110 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy