Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve městech opět začal bujet hazard, Havířov případ předal policii. Vinu možná nese samotné ministerstvo

  • Havířov,

Města už mnoho let bojují proti hazardu. Nejen v Havířově jsou ale některé herny opět otevřené. Radnice případ předala policii. Chyba je možná na straně Ministerstva financí, které povoluje licence.

Díky vyhlášce, která v Havířově platí, měly do konce roku 2019 zmizet z heren všechny automaty a to i z kasin. Od nového roku však některé provozovny opět spustili provoz. Jak je to možné? Na přelomu roku vyšlo najevo, že jedna z největších hazardních společností v České republice dostala povolení na deset let až do roku 2023. Což je zřejmě v rozporu s právními předpisy.

 “Ministerstvo financí nyní analyzuje okolnosti vydání těchto povolení, nicméně již nyní lze konstatovat, že se jeví, že byla vydána v rozporu s ustálenou správní praxí. V případě, že MF dojde k závěru, že mohlo dojít ke vzniku nějakého pochybení či účelového jednání, budou přijata odpovídající opatření a postupováno v souladu s právními předpisy.,” uvedla za tiskové oddělení MF Šárka Pavlasová. 

Také tato provozovna figuruje na stránkách MF a má platnou licenci do roku 2023. Člověk, na kterého jsme dostali v herně kontakt, se ale s námi odmítl bavit.

“Já vám na to nebudu odpovídat, protože tam to řeší firma, která to provozuje, takže se nemáme o čem bavit,” řekl zástupce herny.

Havířov na svém území hazard nechce, a podal trestní oznámení.

"Město nad rámec vyhlášky nemůže dělat nic. Já jsem obdržel anonymní podnět, že v rámci Havířova jsou provozovány výherní automaty na černo a já jsem postupoval podle zákona a ten podnět jsme podal orgánům činným v trestním řízení, aby konaly. Já nemám informace, že by v Havířově fungovaly nějaké automaty, které mají platné licence, nicméně pokud to tak je, tak my budeme muset postupovat podle zákona,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Stejně jako v Havířově mají povolení na automaty některé herny až do roku 2023 také Ostravě i v jiných částech republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy