Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministerstvo financí podává trestní oznámení kvůli licencím na automaty, které samo vydalo

  • Havířov,

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se vyjádřila ke kauze heren, které jejich provozovatelé opět spustili i přes zákaz. Kvůli licencím "podivně vydaných" právě ministerstvem financí, podává úřad trestní oznámení.

Jak už jsme vás informovali nejen v Havířově na počátku roku spustily některé herny opět provoz, a to i přes zákaz, který ve městech platí. Celní správa provedla kontrolu v zařízeních a mnohé automaty zabavila. Ministerstvo financí však přiznalo, že někdo pochybil, když vydal herní společnosti povolení na deset let až do roku 2023. K samotné kauze se nyní vyjádřila i ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

“Bylo to tam velmi zmatené. Oni na místě se vykázali nějakým povolením, které ta firma neměla, přitom ale podnikali na povolení, které odhalila celní správa ve spolupráci s ministerstvem financí, byla to nějaká firma Masox a Slot Group a ta firma Masox má povolení až do roku 2023 vydané ministerstvem financí. To povolení je ale velmi nestandardní, neodpovídá zvyklostem při vydávání těchto povolení. Ti úředníci už tam nepracují na ministerstvu financí a v těchto dnech ministerstvo podává trestní oznámení. A co se týče společnosti Slot Group, tak ta už v té době na konkrétní herny povolení neměla, ale jsou jiné herny v MSK, kde povolení ještě má a v tuto chvíli je zahájeno správní řízení na odebrání tohoto povolení, protože jsou v bankrotu,” vysvětlila ministryně financí Alena Schillerová (ANO).
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků