Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékaři se mohli opět nastěhovat do opraveného střediska. Z výsledku rekonstrukce jsou nadšení

  • Havířov,

Zhruba šest měsíců museli lékaři v Havířově ordinovat v náhradních prostorách, a to kvůli rozsáhlé rekonstrukci zdravotního střediska. Doktoři i pacienti oceňují především vybudování výtahu.

Zdravotní středisko v městské části Havířov Bludovice je jedním z pěti, které dlouhé roky chátralo. V loňském roce se všichni lékaři museli na několik měsíců odstěhovat, aby mohla být provedena rekonstrukce budovy. A tohle je výsledek.

"Tady ta rekonstrukce byla opravdu rozsáhlá. Vyměnilo se od sociálního zařízení, přes nový výtah, který tady nebyl. Což je asi největší plus tady toho střediska. Ordinace se předělávaly, elektřina, střecha se předělávala. Zateplení a okna,” řekl jednatel společnosti MRA Jiří Lankočí.

"Je to úžasné, všechno nové. Výtah tu máme, to jsme neměli. Pacienti museli po schodech, nebo jsem musela já za nimi dolů, takže spokojenost,” uvedla lékařka Věra Baarová.

"Určitě je to moc hezčí. Chyběl nám výtah. Já mám bolavé nohy,” řekla pacientka.

“Je to výborné, jak je to všechno předělané. Nemůžu si stěžovat. Plus ten výtah,” dodala jiná paní.

Rekonstrukce byla zaplacena z fondu nájemního bydlení a vyšla na 22 milionů korun. V současné době jsou opraveny tři střediska. Na dalších dvou práce ještě probíhají. Celkově město za všech pět budov zaplatí přes 80 milionů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků