Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli koronaviru se až do odvolání zavírají školy, ruší se akce nad sto lidí

  • Havířov,

Od středy se v celé republice kvůli šíření koronaviru uzavřou všechny školy. Ředitelé i radnice hledají řešení, jak zabezpečit náhradní výuku. Kraj vidí největší problém u malých dětí. S okamžitou platností se ruší také všechny pořádané akce nad sto lidí.

Počet nakažených lidí koronavirem v Evropě raketově stoupá. Vláda se proto rozhodla k razantnímu opatření i v České republice. Kromě zákazu návštěv v nemocnicích, domovech seniorů, se od středy zavřou také všechny základní, střední i vysoké školy. Až do odvolání platí i zákaz pořádání veškerých akcí s účastí nad sto lidí.

Učitelé, ředitelé i radnice úterní zpráva zaskočila a všichni nyní zjišťují, jak budou opatření aplikována v praxi. V Moravskoslezském kraji se to týká 443 základních škol a téměř 140 středních škol.

"Tak chápu, že to je problém, sama mám malé děti, ale chápu nařízení vlády, takže se zachováme tak, jak nám řeknou,” řekla učitelka ZŠ Horní Suchá Hana Hrčková.

"Na webové stránky už připravujeme sdělení pro rodiče, že přerušujeme výuku, ale zatím nemáme žádné informace," řekl ředitel ZŠ Gorkého Havířov Igor Zaťko.

Havířov dopoledne svolal krizový štáb.

"Svoláme ředitele základních škol a budeme věci urychleně řešit tak, aby to bylo od zítra nastaveno, jak to má být. A co se týče akcí, které město pořádá, tak ty budou s okamžitou platností zrušeny,” řekla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ČSSD).

Kraj věří, že ředitelé zvládnou výuku i na dálku. Problém vidí ale u malých dětí.

"Školy si budou moci vyzkoušet výuku na dálku, já si myslím, že dneska to technologie umožňují. Bude to jednodušší u středních škol, druhém stupni. Já trochu vnímám problém na prvním stupni, žáci mají velkou radost, že školy budou zavřené. Smutní budou rodiče, hlavně u žáků prvního stupně. Protože zajistit dozor u dětí prvního stupně nebude vůbec jednoduché,” řekl náměstek hejtmana MSK Stanislav Folwarczny (ODS). 

Ze školských zařízení se prozatím opatření netýká mateřských škol. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků