Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově zřídila linky pro pomoc lidem v nařízené karanténě

  • Havířov,

Koronavirus se šíří napříč všemi kraji a situace se zřejmě jen tak brzy nezlepší. Na zpřísnění vládních nařízení reagovala také radnice. Například zřídila linku pro pomoc lidem v nařízené karanténě.

"Teď na doporučení kraje jsme zřídili pro občany našeho města a přilehlých obcí, které spadají pod ORP Havířov linku, která funguje okamžitě. Informovali jsme o tom čísle na facebooku a budeme o tom informovat prostřednictvím webových stránek. Jedná se o číslo, kam mohou lidé volat, kteří mají nařízenou karanténu, nemá jim kdo nakoupit, nemá se o ně kdo postarat, tak abychom byli teď schopni sbírat tyto informace a ty lidi zítra ráno kontaktovat tak, abychom mohli pro ně tento servis zajistit. A budeme v koordinaci s krajem postupovat jednak při zajišťování ochranných pomůcek pro pracovníky sociálních služeb, případně zdravotníky. Já bych chtěl občany poprosit, aby dodržovali doporučení jak krajských hygieniků, tak ministerstva zdravotnictví. Je velmi důležité chovat se disciplinovaně a omezit kontakt. Lidé, kteří jsou v karanténě, aby tu karanténu dodržovali,"řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Nákup jídla pro lidi v karanténě, kteří budou potřebovat pomoc zajistí radnice v době od 8 do 16 hodin. Příjem objednávek bude probíhat i o víkendu. Humanitární organizace ADRA se bude chtít postarat o nákupy pro osamělé seniory. Od 16. března až do konce měsíce nebudou jezdit autobusy a to na linkách, které zabezpečovaly dopravu žáků do škol.

Během týdne se rovněž sešli s vedením radnice i ředitelé všech základních a mateřských škol. Otázek měli hodně.

"Dohodli jsme se na tom, že školy budou zavřené včetně pronájmu, co se týče odpoledne různých organizací, vzhledem k tomu, že tam chodí děti. A jak bude probíhat výuka? V podstatě si to bude asi každá škola řešit sama, ale předpokládám, že učitelé připraví materiály, které budou dětem předávány buď přes elektronické žákovské knížky a přes webové stránky škol,” řekl ředitel ZŠ F. Hrubína Tomáš Ptáček.

Ředitelé řešili také zda budou muset být učitelé po celou dobu ve škole.

"My asi pojedeme půl na půl. Já budu chtít, aby v omezeném čase do zaměstnání chodili. Pravděpodobně od 8 do 12 hodin. Už mám naplánované nějaké školení pro celou sborovnu. Sám je budu vzdělávat vzhledem k strategii ministerstva školství 2030. A potom samozřejmě práce z domu. Chci, aby spolupracovali s rodiči, dávali žákům úkoly. Největší komplikaci vidím v tom, že my jsme škola sídlištní. Ne všechny děti mají doma přístup k internetu a k počítači,” dodal ředitel ZŠ M. Pujmanové Martin Irein.

Radnice rozhodla, že mateřské školy, na které se vládní nařízení prozatím nevztahuje, zůstanou otevřené.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků