Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitel havířovské nemocnice vysvětlil, proč zpřísňují preventivní opatření

  • Havířov,

Nemocnice zpřísňují preventivní opatření. Na vývoj situace v Moravskoslezském kraji reaguje i vedení havířovské nemocnice. Více už řekne ředitel Norbert Schellong.

Havířovská nemocnice přijímá další preventivní opatření. Při vstupech do zařízení budou pacientům měřit teplotu a projdou pohovorem. Nemocnice rovněž omezí plánované operace.

“My od příštího týdne musíme přehodnotit vlastně standardní situaci v nemocnici, kdy jsme přijímali samozřejmě pacienty ne jenom akutní, ale na plánované výkony. Příští týden tedy dojde k jakési částečné reprofilizaci lůžkového fondu a budeme obvolávat pacienty, aby kteří mohou počkat dejme tomu měsíc dva s plánovaným výkonem. Budeme je přeobjednávat z toho důvodu právě, aby ten akutní lůžkový fond byl připraven na pacienty, kteří potřebují zdravotní péči, nebo budou nějakým způsobem infekční v návaznosti na koronavirus, aby jsme se o ně dokázali postarat,” řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong, který dále dodal.

“Dalším opatřením samozřejmě je, že nemocnice Havířově je právě jednou z těch tří infekčních nemocnic spolu s Fakultní nemocnici Ostrava a opavskou nemocnici, takže stále u nás platí, že ne že přijímáme pacienty suspektní teda na koronavirus s tím, že nově teda platí, že odběry na testy na koronavirus bude provádět vedle zdravotnického ústavu i další dvě soukromé laboratoře. Doufáme, že by se ta diagnostika měla urychlit.

Naše infekční oddělení rekrutovalo vlastní výjezdní tým který, teda jezdí dnes po domácnostech. V tom přirozeném prostředí pacientům provádí odběr. I proto by chtěli vyzvat veřejnost, aby opravdu dodržovala ta pravidla, která ministerstvo zdravotnictví stanovilo a nejezdili nám do nemocnice, zavolali 112, poradili se z epidemiologem. A až potom by byli řízeně směřováni na tato odběrová místa, kterým je i havířovská nemocnice. 

Co se týče dalšího opatření určitě budeme muset omezit i plánovanou ambulantní péči. Jedná se o řekněme zbytné, rutinní kontroly u chronických pacientů. Samozřejmě jsme na telefonních číslech. Ambulance budou dostupné pro jakousi poradnu, aby mohli pacienti zavolat. Samozřejmě může dojít i u toho chronického pacienta k nějakému zakutnění péče, tak samozřejmě pro tyhle účely ta nemocnice funguje dál,” vysvětlil ředitel.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků