Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U pacienta na interním oddělení v havířovské nemocnici se prokázal COVID-19

Na interním oddělení v havířovské nemocnici zjistili u jednoho hospitalizovaného pacienta COVID-19. Nemocnice ale nemusela přistupovat k žádným mimořádným opatřením.

Velký poprask způsobila ve čtvrtek ráno informace o nakaženém pacientovi v havířovské nemocnici. Odpoledne se k celé události vyjádřil ředitel nemocnice Norbert Schellong. "Vzhledem k tomu, že došlo k nerizikovému kontaktu, tedy chráněnému kontaktu, nemuseli jsme přistoupit k žádným opatřením ve smyslu uzavření oddělní nebo karantény."

Nemocnice přeložila pacienta na infekční oddělení a preventivně nechala udělat testy u všech zaměstnanců, kteří s ním přišli do kontaktu. Výsledky přišly odpoledne. "Veškeré testy vyšly negativně," potvrdil ředitel nemocnice.

Včera se potvrdila nákaza u dvou lékářů z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Ostrava. Její vedení nařídilo až do vyšetření situace maximální omezení pohybu osob v nemocnici. 200 zaměstnanců podstupuje testy na přítomnost viru. "Zatím máme odebráno 125 vzorků a dnes přišly výsledky sedmdesáti z nich. Jeden byl pozitivní," potvrdila televizi Polar mluvčí fakultní nemocnice Petra Petlachová. Jde o dalšího lékaře ze stejného oddělení. Celá nemocnice má nyní v karanténě 35 zaměstnanců.

Podobná situace panuje i v Městské nemocnici Ostrava. Nákaza se tam objevila u pacientky z Domova pro seniory Iris v Ostravě-Mariánských Horách, kterou tam přivezli minulý týden kvůli jinému onemocnění. Neměla žádné příznaky, ale na úkor nového nařízení podstopila test, který koronavirus odhalil. "V karanténě máme 20 lékařů a sester a dočasně jsme museli uzavřít jednu neurologickou stanici a částečně omezit provoz iktové jednotky intenzivní péče," řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Andrea Vojkovská.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail