Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nouzový stav se dotkl i útulků. V Havířově psi ale nestrádají a ošetřovatelé jim dopřávají dost pohybu

  • Havířov,

Nouzový stav se značně dotkl i útulků pro zvířata. Lidé nyní nemohou chodit psy venčit a ani si je adoptovat. V Havířově se ošetřovatelé snaží, aby měl každý pes dostatek pohybu.

V Havířovském útulku během nouzového stavu zaznamenávají mnohem méně odchytů. O to více se mohou ošetřovatelé věnovat všem zvířatům, a to zejména psům, kteří potřebují pravidelný pohyb, protože do útulku nyní lidé nemohou přijít ani na venčení.

"Jak je více času tak se sebereme jdeme dolů k potůčku. Ale já si myslím, že tady mají dost velký výběh, aby se tu proběhli. My je pustíme zároveň do výběhu a pouštíme je také ven, aby se vystřídali,” řekla ošetřovatelka Jiřina Kozielová.

Snažíte se psy socializovat, učíte je něco?

“Určitě. Aportujeme s nimi. Sedni, lehni, základní povely. Někteří to nezvládnou hned, ale jsou šikovní,” dodal Bohumil Eineigel.

V současné době nemůže probíhat ani adopce zvířat.

"Lidé by chtěli adoptovat pejsky, ale také musíme chránit naše pracovníky, kteří v útulku pracují, protože kdyby se stalo, že by někdo onemocněl, pak by to byl velký problém. Takže není to tím, že bychom nechtěli psy do adopce dávat. Samozřejmě lidé volají, ptají se, vysvětlujeme. Když bude útulek otevřený, není problém," řekla vedoucí útulku Max Dagmar Poláková.

Jelikož se nemůže stát, aby se neměl kdo o zvířata postarat, pracují zaměstnanci ve skupinách, které se navzájem vůbec nepotkávají.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail