Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevřít školy na jeden měsíc nic neřeší. Myslí si v Havířově

  • Havířov,

Poslední měsíc před prázdninami se opět otevřou školy pro děti z prvního stupně. Na to se připravují i jejich ředitelé. Například radnice v Havířově by ovšem raději uvítala, kdyby šly děti do školy až v září. Najet rychle na nový systém prý školám zbytečně přinese komplikace.

Od 25. května se mají otevřít školy pro první stupeň. Zřizovatelé zadali úkol ředitelům, aby provedli průzkum, kolik rodičů se chystá poslat děti do lavic. Ve třídách totiž nebude moci být více než patnáct žáků. Školy musí myslet na zajištění dezinfekce i roušek pro děti a také čekají na pokyny, jak to bude s provozem jídelen. Názory na otevření škol jsou různé.

“Já jako kantorka si myslím, že ten měsíc nic nezachrání, že nám to akorát zkomplikuje život v tom, že učitelé, kteří budou učit malou skupinu dětí ve škole a pak budou muset učit děti na dálku, které jsou doma, tak z toho budou dost vyčerpaní a nebude to možné ani časově zajistit. Myslím, že děti za ten měsíc o nic nepřijdou, když zůstanou doma a já bych je nechala do června v té domácí výuce na dálku,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Učitelé jsou si vědomi, že v posledním měsíci už nepůjde o plnohodnotnou výuku, ale o to, aby děti byly v kolektivu.

“Já jako rodič prvňačky Anežky jsem moc rád, že 25. května se otevírají školy, samozřejmě za předpokladu, že se pandemie koronaviru v ČR nezmění k horšímu. No a jako učitel druhého stupně jsem připraven od 25. května pomáhat svým kolegům na prvním stupni,” řekl učitel a rodič Jiří Jekl.

Města se chystají také na otevření mateřských škol. Například v Rychvaldě, ale zájem ze strany rodičů není.

“Pokud jde o mateřskou školu, nemáme dle paní ředitelky žádné požadavky rodičů, že by chtěli dát děti do mateřské školy, takže je zatím neotevíráme,” řekl starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO).
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků