Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov netrpělivě čekal na nerezové díly dna bazénu, zásilka z Itálie už dorazila

  • Havířov,

Havířov se pustil do velké rekonstrukce v areálu letního koupaliště. Práce se ale zadrhly, protože díly na dno bazénu pocházejí z koronavirem postižené Itálie. Zásilka nakonec přece jen v pořádku dorazila.

Ještě před měsícem měla radnice v Havířově velké obavy z toho, zda dokončí rekonstrukci plaveckého bazénu na letním koupališti.

"Všechno závisí na dodávce materiálu, protože pokud nedorazí dno, tak nebudeme moci dokončit práce na bazénu. Původní termín dodávky dna byl 14. března, ale termín není doteď jistý z důvodu dovozu materiálu z Itálie,” řekla na začátku dubna vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Díly na dno bazénu nakonec dorazily a práce mohou pokračovat.

"Dostali jsme zprávu, že nebude dodaný včas, že se zasekl na hranicích. Takže jsme se trochu báli, jestli stihneme termín dokončení, to je na začátku spuštění sezony. Díly už naštěstí máme a věříme, že se nám podaří ztrátu dohnat,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Pokud bude příznivé počasí, instalace dna z nerezových dílů by neměla trvat déle než týden.

Poté se bude muset bazén vyčistit, nainstalovat nové skokanské můstky a udělat terénní úpravy.

"Celé okolí bazénu bylo revitalizováno. To znamená, že je tam nová dlažba, jsou tam nové rozvody, celý terén byl odvodněn a zpevněn tak, aby byl bazén v pořádku,” doplnil náměstek.

Rekonstrukce v celém areálu vyjdou radnici na 45 milionů korun. Venkovní bazény by mohly spustit provoz od 8. června. Za jakých podmínek, ale vláda prozatím nesdělila.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy