Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté vyšetřují pokus vraždy v Havířově. Žena má po brutálním útoku na hlavě několik zlomenin

  • Havířov,

Jako pokus vraždy vyšetřují policisté konflikt, který se odehrál před několika dny v Havířově. Bujarý večírek v jednom z bytů skočil velmi těžkými poraněními 54leté ženy. Právě s ohledem na způsobená devastující poranění hlavy je útok hodnocený jako brutální.

Případ, který policie vyšetřuje jako pokus vraždy, se stal v domě v Dělnické ulici v centru města.

Podle lidí z domu se v bytě někdy pilo až příliš. Jednoho souseda popisují přímo jako alkoholika. O tom, že útok na ženu byl až tak brutální, však neměli tušení. Věděli totiž, že do nemocnice se dostala až druhý den.

Sousedé: “Víme, že se tam dost pilo. Zvláště ten jeden soused je alkoholik. Ta paní tam šla snad s buchtou, ale že se z toho vyvine takové napadení a s takovými následky, to jsme netušili. Ona se měla v noci probrat a teprve potom ji odvezli do nemocnice.

Policisté byli o případu informováni lékaři, podle kterých vše nasvědčovalo tomu, že těžká zranění ženě někdo způsobil.

Žena totiž lhala o tom, jak ke zranění přišla. I posádce přivolané záchranné služby tvrdila, že spadla ze schodů. Je možné, že lhala pod nátlakem nebo ze strachu z útočníka. 

Při vyšetření se ukázalo, že napadená žena má těžce poraněnou hlavu. Při napadení utrpěla několik sečných ran a zlomenin, včetně otevřených a komplikovaných. Lékaři také zjistili krvácení v oblasti mozku.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Policisté přijali dne 4. června 2020 oznámení o násilném trestném činu, ke kterému mělo dojít v Havířově. V této souvislosti obvinil vrchní komisař jednu osobu, jedná se o 72letého muže, ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Muž měl dne 2. června 2020 napadnout 54letou ženu a způsobit jí těžké zranění. K úmrtí poškozené nedošlo jen díky vysoce odborné péči lékařů. Poškozená je hospitalizována v nemocnici. Další okolnosti a skutečnosti jsou předmětem vyšetřování krajských kriminalistů. Obviněnému, který je stíhán vazebně, hrozí trest odnětí svobody až do výše dvaceti let."

Velkou roli při řešení případu u soudu bude hrát to, zda ženě zůstanou po napadení trvalé následky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy