Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Silná exploze otřásla pětipatrovým domem v Havířově, lidé po výbuchu viděli vyběhnout dva muže

  • Havířov,

Exploze a hustý černý kouř valící se z oken. Hasiči z Havířova zasahovali v pondělí večer u dalšího bytového požáru. Všechny nájemníky se naštěstí podařilo včas evakuovat do bezpečí a plameny rychle uhasit.

Požár v domě v ulici 17. listopadu v Havířově-Podlesí byl ohlášený chvíli po 20. hodině. Lidi vyděsila exploze a kouř valící se z oken bytu. Nájemníci se většinou evakuovali sami, starším lidem pomáhali sousedé a jednu nepohyblivou seniorku museli zachránci vynést před dům. Hasiči plameny zdolali velmi rychle a požár se tak nerozšířil na další místnosti bytu. Pachateli hrozí v krajním případě až osmileté vězení.

svědkyně: "Bydlím naproti, najednou jsem slyšela velkou silnou ránu, myslela jsem, že se na křižovatce stala nějaká velká havárka. Pak jsem z okna viděla kouř a plameny."
sousedka: "Bydlela tam žena s dětmi, ale ta se měla vystěhovat. Nevíme, jestli už byl ten byt skutečně prázdný."
svědci: "Po explozi jsme viděli vybíhat z domu dva muže."
svědek: "Byl jsem naproti u známých, slyšel jsem explozi, rychle jsem běžel do toho domu, vykopl jsem dveře, bylo to tam silně zakouřené a nikoho jsem tam neviděl. Až do kuchyně jsem se nedostal, jen do předsíně. Dál už to nešlo a nechtěl jsem riskovat. Už sice moc nehořelo, ale začal hustý dým. V jednom bytě byla imobilní osoba, kterou bylo potřeba vynést. Pomohl jsem ji společně s policisty a hasiči vynést ven"

Pro existující podezření, že byt zapálil někdo úmyslně, nebo z nedbalosti při vaření drog, prověřuje policie svědecké výpovědi a pátrá po podezřelých. Ve městě to není poprvé, co došlo k bytovému požáru právě kvůli vaření pervitinu.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Policisté přijali včerejšího dne ve večerních hodinách oznámení o požáru jednoho z bytů panelového domu v Havířově, kterému měl dle výpovědi svědků předcházet výbuch. Na místo dorazily všechny složky IZS. Evakuace osob nebyla ze strany policie provedena, evakuace obyvatel domu proběhla spontánně před příjezdem hlídek. Dvě osoby se nadýchaly zplodinami, byly jednorázově ošetřeny bez nutnosti hospitalizace, k jinému zranění nedošlo. Dnešního dne bude probíhat ohledání místa a okolí domu ke zjištění příčin požáru. Policisté v tuto chvíli zjišťují veškeré okolnosti týkající se události a její příčiny, po vyhodnocení informací budeme veřejnost informovat. Ve věci jsou již zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu obecné ohrožení, kde zákon stanoví trestní sazbu od tří do osmi let."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy