Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová opatření a nápor z okolních zařízení. Havířovská nemocnice zažívá kvůli covidu těžké chvíle

  • Havířov,

Ministerstvo zdravotnictví musí přistoupit ke zpřísnění opatření na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Důvodem je stále se zvyšující počet nakažených horníků a jejich kontaktů. Až do odvolání se nebudou moci pořádat akce nad sto lidí a zvýší se i opatření v nemocnicích a sociálních zařízeních.

Speciální opatření se opět zavádějí pro nemocnice na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Znovu budou u vchodu triáže, platí opět povinné testování všech zaměstnanců a pacientů, kteří budou přijímáni k hospitalizaci. Stejná opatření se týkají i sociálních zařízení.

Norbert Schlellong, ředitel NsP Havířov: "Triážní hlídky, kontrolovaný vstup do nemocnic, my jsme ho v podstatě asi jako jediní v celém Česku v rámci Moravskoslezského kraje nikdo ani nerušili, takže pro nás to není nic nového. Co se týče návštěv také nedošlo k uvolnění v našich nemocnicích kvůli epidemiologické situaci v rámci dolů. Tím novým nařízením je testování všech zdravotníků nemocnice.”

Přesto, že většina pacientů má lehký průběh, v současné době je v havířovské nemocnici hospitalizovaných pacientů s Covid-19 třináct. Z toho tři jsou ve vážném stavu.

anketa: "Když tam farali, tak asi neměli roušky, protože se tam nedá dýchat. Nevím, proč šli do karantény tak pozdě.”
anketa: “Já si myslím, že to uvolnění bylo zbytečně brzo. Tady se ukazuje, že Covid-19 není jednoduchá záležitost.”

Havířovská nemocnice je celkově pod tlakem, a to kvůli situaci v okolních nemocnicích.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "K dnešnímu dni platí omezená chirurgická péče v Karviné, ta má zrušenou celou lůžkovou chirurgii, funguje tam chirurgická ambulance, nicméně těžší stavy, kde je predikce, kdy ten pacient bude muset být hospitalizován, tak jsou rovnou naváženi k nám do havířovské nemocnice. Stejně tak co se týče interních pacientů, pořád platí a ještě byla o víkendu zavřená bohumínská interna, což je opět okres Karviná. To znamená, že v tuto chvíli naše nemocnice pro naši spádovou oblast 300 tisíc obyvatel, je pod velkým tlakem. Tlak na naše pracovníky, zejména na centrálním příjmu, je velký, právě kvůli omezení péče v okolních nemocnicích je v tuto chvíli enormní a já bych jim chtěl touto cestou poděkovat, ale zároveň i apelovat zejména na Havířováky, aby byli trpěliví jak mezi sebou, tak vůči zdravotníkům. Může se stát, že budou s lehčími zraněními čekat déle než by bylo třeba, ale prosíme je všechny o trpělivost.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy