Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov si od nové světelné křižovatky slibuje plynulejší dopravu a méně nehod

  • Havířov,

Havířov osadí další problémovou křižovatku světelnou signalizací. Od tohoto kroku si radnice slibuje plynulejší dopravu a hlavně úbytek dopravních nehod. Řidiči, ale i chodci rekonstrukci křižovatky vítají.

Křižovatka pod Merkurem v Havířově-Podlesí je dlouhé roky terčem kritiky. Řidiči zde mají problém s odbočením a především se zde stávaly dopravní nehody. Veškeré problémy by mohla vyřešit světelná signalizace.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Měli jsme tady dvě varianty. Světelná křižovatka, nebo kruhový objezd. Z technických důvodů jsme přistoupili ke světelné křižovatce, protože rondel by tady nevlezl prostorově. Je to akce hrazená z rozpočtu města a je to akce, která stojí zhruba 8 milionů korun.”
anketa: "Je to výborné, protože fakt to tu je nebezpečné. Když člověk přechází a nedá trochu pozor, už je zle.”
anketa: "Bude to dobré a pro nás jednodušší, protože já tady jezdím třikrát týdně, museli jsme dávat stopku. Bude to jednodušší, bezpečnější. Těch semaforů je tu spousta, ale to se nedá nic dělat. Doprava je hustá, musí se s tím něco dělat.”
anketa: “Tak určitě. Někdy tady nejde odtud odjet. Je tady škola, takže určitě.”

Město nyní pracuje na projektu chytrých a bezpečných křižovatek, které by pomohly zejména složkám integrovaného záchranného systému.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Když pojede vozidlo rychlé záchranné služby, pomocí GPS definuje svou trasu, tak jednotlivé křižovatky tu trasu zprůjezdní jako prioritní.”

Tento projekt je finančně náročný a město se bude snažit na něj získat dotaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy