Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mají zájem o hlídání psů. Útulek proto bude nově fungovat i jako hotel

  • Havířov,

I díky povinnému čipování je v poslední době v havířovském útulku méně psů. Proto se zařízení rozhodlo vyhovět požadavkům lidí a zřídilo psí hotel, který ve městě chybí. První zvířecí zákazník už v hotelu strávil noc.

Westík Kačenka je prvním klientem psího hotelu. V havířovském útulku v minulých letech bývalo i přes 80 zvířat. Postupem času, a to i díky povinnému čipování, se stav snižuje. Naopak lidé do útulku volali, zda jim psa pohlídají, pokud třeba chtějí jet na dovolenou.

Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: "Rozhodli jsme se proto, protože majitelé pejsků jsou asi hodně uvědomělí, že si je více hlídají a těch pejsků je daleko méně v útulku ustájených. Takže, aby se ta kapacita využila pro službu, kterou chceme zahájit. Důležité je, aby měl pejsek veškerá očkování, která má mít a domluví se na jak dlouho u nás bude. Jeden den, dva dny. Třeba i na týden.”

Prozatím pro hlídání psů mají v útulku vyčleněny tři velké kotce a i místnost pro malá plemena.

Šárka Štěrbová, ošetřovatelka: "Pejska jsme dneska přijali, je to náš první klient. Paní potřebovala pejska pohlídat na nějakou kratší dobu. Pejska přivedla, přišla se podívat, jak naše nové zařízení vypadá, byla spokojená. My se snažíme pejskovi udělat maximum, aby byl také spokojený. Má hračky, náš pelíšek, může si každý donést svůj pelíšek, svoje hračky. Máme připravenou i místnost, kde máme čtyři klece pro malinké pejsky. Opravdu se jedná o malá plemena jako je jorkšír, čivava, krysařík a podobně. Tito pejsci budou v místnosti volně vypouštění, pokud tam bude víc pejsků, budou se střídat, samozřejmě budou chodit i ven.”
Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: "Chceme, aby si každý majitel přivezl krmení svoje. A to je z toho důvodu, že máme zkušenosti z útulku, že pejsek, když se mu přechází na jinou stravu, tak pak má zdravotní problémy, že začne průjmovat atd. Abychom tomu předcházeli, tak podmínka je, že si každý majitel na tu dobu, co ten pejsek bude v útulku, hotelu, si krmení přivezl.”

Útulek bude dbát i na to, aby psi z hotelu nepřišli vůbec do kontaktu s ostatními zvířaty z útulku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy