Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministerstvo vnitra nekoupilo bývalé AZ učiliště a nechystá se navýšit počet migrantů v Havířově

  • Havířov,

Ministerstvo vnitra nekoupilo bývalé AZ učiliště a žádní noví migranti se do Havířova stěhovat nebudou. Náměstkyně primátora Jana Feberová těmito slovy vyvrací nepravdivé informace, které kolují mezi veřejností.

V Havířově mezi lidmi vznikla obava, že ministerstvo vnitra koupilo bývalé učiliště a chce ho přebudovat na azylové zařízení pro uprchlíky. Vysvětlení chtěli i někteří zastupitelé na zasedání. Informace se však nezakládá na pravdě.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Na učilišti AZ, učilišti bývalého Dolu Lazy, teď se tam nachází úřad práce. Všichni znají Junáckou ulici. Tam azylové zařízení není, nebude, nikdy nebylo. Lidé si spojují zkratku AZ učiliště bývalého Dolu Lazy, ale AZ je azylové zařízení, ale oficiálně je to pobytové azylové zařízení, čili PAZ. Ale někteří se prostě domnívají, že tam budou migranti. Není to tak.”

Ministerstvo vnitra má v Havířově už řadu let pobytové zařízení v Dolní Suché a využívá i několik bytů na Šumbarku´pro lidi, kterým byla uznána mezinárodní právní ochrana.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Aby nebyli mezi našimi občany, tak ministerstvo vnitra koupilo ještě jednu budovu v Dolní Suché, kterou rekonstruují a tito lidé z těchto bytů budou přestěhováni tam a budou je mít všechny pohromadě. Budou tam mít i svou úřednickou agendu a všechno to bude na jednom místě. Nebudou se mísit mezi naše občany, to znamená, že občané se mohou cítit ještě více v bezpečí. Ale tito lidé v bytech na Šumbarku nedělali žádné problémy. Nikde se nebude navyšovat počet migrantů, protože ta kapacita tam není taková, že i když koupili novou budovu, tak se tam přestěhují jenom z těch bytů. Ty byty se uvolní pro občany Havířova a zůstane to na stejném počtu, v jakém to bylo teď.”

V Dolní Suché je posílen i kamerový systém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy