Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V obou střediscích Domova seniorů v Havířově probíhá testování. Bohužel dvě klientky s Covidem-19 zemřely

  • Havířov,

V Domově seniorů v Havířově ve středisku Helios i Luna probíhá testování klientů a zaměstnanců. Počet nakažených prozatím rapidně nestoupá. Bohužel dvě klientky ve velmi vysokém věku s infekcí Covidu-19 zemřely.

Domov seniorů v Havířově má dvě střediska a na obou se objevila nákaza Covid-19. Jednalo o dvě klientky a dva zaměstnance. Ve středisku Helios hygienici otestovali přes 70 klientů a zaměstnanců.

Na výsledky čekali v domově Helios netrpělivě dva dny. Pozitivní je ještě jedna klientka.

Seniorka je nyní hospitalizována na infekčním oddělení.

Pozitivní test vyšel i další pracovnici z Luny. Právě v tomto středisku, kde byly testy prozatím nařízeny jen u zhruba 15 lidí, má ředitel obavy z dalšího šíření.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Je to podstatně větší středisko. Má kapacitu 184 klientů a samozřejmě příslušný počet zaměstnanců, ale pokud nemám verifikované ukazatelé pozitivity koronaviru, tak je spekulativní úvaha teď kolik by tam mohlo být nakažených. Doufejme, že hygiena přikročí, vzhledem k tomu, že je tam pozitivní jeden zaměstnanec, k plošnému testování, ale prozatím nemám tu informaci, že by se tak stalo."

Po domluvě s hygieniky nakonec budou o víkendu otestovány další desítky klientů.

Dalšímu šíření chce domov zabránit i plošnou dezinfekcí.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "S ohledem na bezpečnost klientů, kteří zůstávají přímo v budovách, se ve středisku Helios dezinfekce provádí za účastí hasičského záchranného sboru a budou dezinfikovány všechny prostory. Co se týče domova seniorů středisko Luna, tam bude dezinfekce probíhat pomocí ozónu."

Domov se musí vypořádat i s velmi smutnou zprávou. Dvě klientky ve velmi vysokém věku v průběhu týdne s Covidem-19 bohužel zemřely.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy