Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Havířově v rámci akce Bezpečné pískoviště hledají injekční stříkačky po narkomanech

  • Havířov,

Městská policie v Havířově o prázdninách opět pořádá preventivní akci Bezpečné pískoviště. Strážníci budou hledat odhozené injekční stříkačky na více než 350 místech. Zkontrolují nejen pískoviště, ale také okolí dětských mobiliářů.

Tak jako v jiných městech i Havířově bojují s lidmi, kteří jsou závislí na drogách. Velký problém představují odhozené injekční stříkačky, o které by se mohly zranit zejména děti.

Edita Koňaříková, strážnice MP Havířov: "V letním období právě teď probíhá preventivní projekt Bezpečné pískoviště, který realizujeme od roku 2004. Právě v tom letním období se zaměřením na bezpečnost dětí na pískovištích, mobiliářích. Jinak se zúčastňujeme i akce Jehla, která probíhá na celém území a je pod hlavičkou celostátní akce městských policií.” 

Během akce Bezpečné pískoviště zkontrolují strážníci více než 350 pískovišť a mobiliářů.

anketa: "Určitě to vnímám kladně, protože vím, že Havířov je známý tím, že se tady drogy pohybují. Takže si myslím, že pro bezpečnost dětí i rodičů je to určitě skvělá věc.”
anketa: “Já si myslím, že to je správně, protože my jsme tady s kamarádem také našli nějaké injekční stříkačky.”
Edita Koňaříková, strážnice MP Havířov: "V rámci preventivních besed, které provádíme na školách i v mateřských školách, tak děti seznamujeme s bezpečným postupem v případě, že naleznou injekční stříkačku nebo i jiný rizikový předmět. V žádném případě nemají na něho sahat a měly by kontaktovat dospělou osobu, nebo zavolat tísňovou linku MP nebo PČR.”Podle zkušeností strážníků se použité injekční jehly po narkomanech častěji nacházejí u vchodů domů, v podchodech a různých zákoutích. Při hledání je nutná opatrnost. Během nesprávné manipulaci může dojít k přenesení nákazy, třeba žloutenky či AIDS.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy