Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zmatky, ale i úleva. Lidé do Řecka nepotřebují test. Odběrová místa byla na nápor připravena

  • Havířov,

Lidé, kteří mají zaplacenou dovolenou v Řecku, zažívají asi perné chvíle. Dobrou zprávou je, že od 17. srpna nebudou potřebovat potvrzení o negativním testu na Covid-19. Systém odběrových míst byl na zvýšený počet samoplátců připraven.

Odběrová místa se připravovala na zvýšený počet samoplátců, kteří se chystali zejména do Řecka. Ne všechny nemocnice ale testují i o víkendu. Lidé začali volat na odběrové místo i v Havířově.

Dominika Hajná, zdravotní sestra NsP Havířov: "Dneska jsme třeba měli pět samoplátců, je to tak různé. Je to tak do deseti samoplátců denně a o to Řecko začíná být zájem až od pondělí 17. 8., kdy už se ti lidé objednávají na ty testy.”

Ve čtvrtek došlo k obratu a lidé do Řecka potvrzení nebudou potřebovat.

Šárka Pokorná, EXIM Tours: “Určitě to jsou zmatky, protože každým dnem je něco jiného. Mění se ty podmínky každý den jak pro nás, tak pro klienty. Teď je to úleva, že lidé nebudou muset na poslední chvíli řešit testy.”

Systém pro testování samoplátců se ale nemění. A to i proto, že situace se vyvíjí a může se kdykoliv změnit.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Odběrové místo v havířovské nemocnici je otevřeno denně od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin. O víkendech fungují tzv. víkendové služby, které jsou dané moravskoslezským krajem. Právě jsou otevřeny pro tyto cestovatelé, kteří potřebují test při výjezdu do zahraničí a tyto služby jsou rozepsány na jednotlivé nemocnice v MSK. Havířov do konce srpna mít žádnou službu mít nebude.”

Pokud samoplátci budou potřebovat PCR test v Havířově doporučují, aby se lidé nejdříve telefonicky objednali. Tel.: 596 491 773, 596 491 774.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy