Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvouletá holčička se v Havířově přiotrávila hypermanganem, do nemocnice ji přepravil vrtulník

  • Havířov,

K velmi vážné události spěchali v pondělí ráno záchranáři do centra Havířova. Dvouletá holčička tam požila hypermangan. Do nemocnice ji musel přepravit ve velmi vážném stavu vrtulník letecké záchranné služby.

VIDEO: Pavlína Jeziorská
Stáhnout video

Nešťastná událost byla ohlášena v pondělí po 8. hodině ráno. K místu okamžitě vyrazili záchranáři a z Ostravy vzlétl vrtulník, který přistál v centru poblíž kyvadla.

svědkyně: "Všichni zdravotníci byli na místě opravdu velmi rychle. Přijela sanitka, dvě policejní auta a přiletěl i vrtulník. Nebylo to příjemné, jak ta malá plakala. Slyšeli jsme ji v sanitce a po asi 20 minutách ji přenášeli v té vakuové bublině do vrtulníku. Byla tam s ní asi i maminka a nebyl to moc příjemný pocit. Nikomu bych to nepřála a doufám, že ta malá bude brzy v pořádku."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvou a půlletá dívenka požila koncentrovaný roztok hypermanganu a hrozily jí vážné zdravotní komplikace. Zasahující lékař musel dívku uvést do umělého spánku, zaintubovat dýchací cesty a zajistit přístrojem řízenou ventilaci. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byla pacientka transportována leteckou cestou do ostravské Fakultní nemocnice."

Jak přesně se událost seběhla a zda jí například nešlo zabránit, teď budou muset zjistit policisté.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Mohu potvrdit, že jsme od zdravotníků přijali oznámení o intoxikaci dítěte. Kriminalisté nyní prověřují všechny okolnosti této nešťastné události. Více informací prozatím vzhledem k charakteru události nebudeme sdělovat."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy