Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Veletrhu sociálních služeb mohli lidé v Havířově získat důležité informace

  • Havířov,

Havířovská radnice uspořádala už devátý ročník Veletrhu sociálních služeb. Lidé tak mohli na náměstí Republiky získat důležité informace o možnostech, které nabízejí různé organizace.

V Havířově žije tisíce seniorů i mnoho hendikepovaných lidí, kteří potřebují pomoc druhých. Mnohdy ale nevědí, na koho se obrátit. Proto radnice jednou do roka pořádá veletrh sociálních služeb. Nabídka je velká, přesto ještě určité služby ve městě chybí.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních služeb: "Postrádáme tady pobytové zařízení pro osoby s nízkými příjmy typu Přístav, který je v Ostravě. Protože mnozí obyvatelé mají nízké příjmy, jsou bez přístřeší a pro tyto osoby bychom potřebovali něco takového. Chybí nám tady pobytová služba pro osoby se zdravotním postižením, mentálním. Těch služeb je víc, ale to jsou dvě, které bychom tady v nejbližší době rádi viděli.”

Radnice chystá rekonstrukci budovy bývalých jeslí, kde by vznikl denní stacionář pro lidi s mentálním postižením.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "My chceme posléze uvolnit budovu na ulici Lipové a tam udělat projekt na malý domov pro lidi se zdravotním postižením. Je to ale v plánu. Je to logické vyústění toho, aby tyto služby byly ucelené.”

Právě lidé ze Santé si připravili krásné vystoupení.

Jak se vám to povedlo?

anketa, klient Santé: Hezky, hezky. Musím poděkovat Natálce a Marušce musím poděkovat.”

Na veletrhu se prezentovaly i neregistrované organizace, které například nabízejí pro seniory cvičení, rukodělné dílny a podobně.

anketa: "Já si myslím, že je to velkým přínosem pro obyvatelé Havířova, protože většina seniorů vítá tuto akci. Já například jsem sama senior, ale pečuji ještě o svou 93letou maminku. Takže sbírám informace, abych ji mohla zajistit po všech stránkách.
anketa: “Já jsem tady poprvé a vidím, že to má skutečně veliký význam. Protože jsou tady kolektivy a vidíme i jejich práce, které představují. Ty rukodělné i jiné.”

Celkem se na náměstí Republiky prezentovalo na dvacet organizací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy