Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy v Havířově ladí noty pro distanční výuku. Ředitelé se sešli na společném školení

  • Havířov,

Seznámení s možnými technologiemi pro distanční výuku a výměna zkušeností z jara. V Havířově uspořádal magistrát školení pro všechny ředitele škol. Ti se shodli, že pokud by se situace zhoršila, doplatí na ni zejména děti z prvního stupně.

Situace kolem koronaviru se nevyvíjí dobře a může se stát, že během týdnů bude docházet k častějším karanténám ve školách, nebo k jejich úplnému zavření. V Havířově proto uspořádali pro všechny ředitele škol školení na téma distanční výuka.

Pavel Hamza, vedoucí odboru školství havířovského magistrátu: "My bychom chtěli našim ředitelům poskytnout co největší množství informací. Způsobů, možností, jak distanční výuku pojmout. Tento seminář je rozdělen do dvou částí. První je přednáška pana Jansy, jaké ty možnosti jsou a druhá, podle mě stejně důležitá, ředitelé by si měli vyměnit ty základní informace, protože každý z nich funguje na škole podle svého pojetí. Bylo by dobře, aby navzájem mezi nimi informace proudily a navzájem se mezi sebou inspirovali.”

Na trhu jsou různé technologické platformy, které umožňují distanční výuku.

Radovan Jansa, lektor: "Jsou tam nástroje, které jsou na videokonference, to znamená, že škola může komunikovat s rodiči, se žáky. Běžné využití v českých školách v době covidu byly informace vedení školy rodičům ve formě veřejných videokonferencí, vzdělávání žáků učiteli podle běžného rozvrhu, akorát, že to bylo on-line.”

Ředitelé si distanční výuku vyzkoušeli už na jaře a jsou vesměs na následující období připravení. Shodují se ale, že tu plnohodnotnou výuku nenahradí.

Martin Irein, ředitel ZŠ M. Pujmanové: "Nikdy nebude ta výuka plnohodnotná. Školu to nenahradí. Jde i o ten sociální kontakt. Děti potřebují být spolu, ne aby byly jen doma a hlavně ty nejmenší děti. Ty mají největší problém. Protože přes obrazovku děti nenaučíme, jak mají držet tužku. Tam to musí suplovat rodiče, protože bez toho to nejde. Já se přikláním k tomu, že kdyby se školy náhodou musely zavírat, tak ať aspoň ty nejmenší děti by mohly do té školy chodit.”
anketa: "Mě to moc nevadilo, ale škola je lepší. Doma jsem to trochu flákala.”

Jak probíhala na jaře distanční výuka?

anketa: “Celkem bez problému, sice se to ti učitelé teprve učili, ale myslím si, že to zvládli docela dobře:”

V Havířově prozatím museli omezit výuku z důvodu karantény jen v jedné škole.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy