Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově otevřeli Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Jedná se o jedno z nejmodernějších středisek v Evropě

  • Havířov,

V Havířově otevřeli Národní tréninkové centrum stolního tenistu. Jedná se o první takto specializované zázemí v České republice. Svými parametry je centrum srovnatelné s nejmodernějšími sportovními zařízeními pro národní centra stolního tenisu v Evropě.

Až 32 stolů může být rozmístěno v této nové hale Národního tréninkového centra stolního tenisu v Havířově. Svými rozměry a zázemím patří mezi pět nejmodernějších v Evropě. Realizace celého projektu trvala osm let.

Nikolas Endal, manažer havířovského klubu stolního tenisu: "Je to osm let práce. Je rok 2020 a troufnu si říct, že se všechno podařilo tak, jak jsme chtěli. V průběhu těch let se projekt měnil, ale myslím si, že jen k lepšímu na základě osobních zkušeností a cestování po celém světě. Snažili jsme se inspirovat po celém světě. Centrum už dnes využívají hráči z celé republiky. Měli jsme tady už i spoustu reprezentací z Evropy. Měli jsme tady maďarskou reprezentaci, rakouskou, polskou, slovenskou. Tyto okolní země, jakmile zjistily, že jsme vybudovali v České republice něco takového evropských parametrů, tak okamžitě sami projevily zájem tady být. Máme za sebou první kempy a už domlouváme další termín.”
Kamil Koutný, trenér reprezentačního centra mládeže a Baníku Havířov: "Lepší už to snad být ani nemohlo, protože tak velká hala jen pro stolní tenis, to podle mě v Evropě neexistuje. Samozřejmě ten prostor, který tady je, se dá využít i k jiným věcem, jako je trénování kondice. Pro nás opravdu to zázemí je skoro až neskutečné.”
anketa: "Je tady skoro všechno. Posilovna, regenerace. Je tu všechno, co by tady mělo být.”
anketa: "Dobře se tu hraje, super prostředí. Není si na co stěžovat.”

Výstavba centra stála 110 milionů korun. Na financování se podílel stát, kraj i samotné město. Hala nebude sloužit jen stolnímu tenisu.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Město výraznou finanční částkou podpořilo výstavbu této haly, která na území města byla potřeba. Já chci říct, že mám obrovskou radost, že se tento projekt povedl dokončit, protože to byl opravdu běh na dlouhou trať. Stolní tenis k Havířovu neodmyslitelně patří a já se těším na spoustu národních i mezinárodních akcí, které se tady budou konat, protože to v Havířově také zvýší cestovní ruch, podpoří to gastronomii, hoteliéry. Bude to mít efekt v mnoha oblastech, kde Havířov tu podporu potřebuje. Když se tady rozhlédnete, tak uvidíte, že to není jen hala stolního tenisu. V dnešní době tady už trénují mladí florbalisté, fotbalisté, házenkáři, tenisté. Takže ta hala tady má každodenní využití až do večerních hodin a já si přeji, aby to tak dlouho i vydrželo.”

Centrum vzniklo v městské části Šumbark. A právě tam by chtěla radnice pokračovat v rozvoji a podpoře sportu.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail