Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kroužek Ambrožíci opět spustil projekt Včelky do školek, o který je velký zájem

  • Havířov,

Mateřská škola Přímá v Havířově se snaží, aby si děti od útlého věku pěstovaly vztah k přírodě. Proto navštívila areál včelařského kroužku Ambrožíci. Děti se dozvěděly mnoho informací a na závěr ochutnaly i med.

Velký zážitek zažily děti z MŠ Přímé, když mohly zblízka vidět, jak pracovité včelky vylétají z úlů. A nejen to. Během let kroužek Ambrožíci vytvořil propracovaný projekt pro vzdělávání s názvem Včelky do školky.

Jiří Vavřík, vedoucí kroužku Ambrožíci: "Děti si to tady mohou všechno prohlédnout, podívat se do klátů. Tam vidí, jak to včelky vystavěly v dutině stromů. Je to přesně tak, jak to je v přírodě. Mám pro ně připraven mikroskop, tam je preparát žihadla. To je bude určitě zajímat a ochutnají med.”
anketa: "Koukala jsem se na včely a bylo jich hodně.”
anketa: “Já jsem se dozvěděl, že včely musí také pít a ještě se mi líbil ten úl.”

Co dělají včelky?

anketa: “Píchají, když jim něco hrozí. Mě kdysi píchla včela do nohy a dvakrát mě ďobla vosa do ruky.”
Michaela Kupková Hampejsová, ředitelka MŠ Přímá: "Snažíme se prohlubovat u dětí vztah k přírodě a včelky k přírodě nepochybně patří. Snažíme se děti brát na různé exkurze, kde mohou poznávat život zvířat a včely, které tady máme u nás ve městě, byly jasná volba. Děti se tady měly něco dozvědět o tom prostředí, ve kterém žijí, jak vypadá ve skutečnosti jejich obydlí, aby si mohly sáhnout, přivonět, jak vypadá taková plástev, jak vypadá čerstvý med a podobné důležité a zajímavé věci.”

Dobrou zprávou je, že o včelaření začínají mít stále větší zájem jak děti, tak i dospělí. Proto vedoucí kroužku bude pořádat dvakrát za měsíc včelařskou besedu.
MaAnBa Plus s.r.o. - Jäkl Karviná
Karviná
od 87 do 100 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků