Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé rozhodli, že přispějí klubům na výstavbu tenisových hal. Město pořídí i mobilní kluziště

  • Havířov,

Dva tenisové kluby v Havířově získaly dotaci z ministerstva školství na výstavbu dalších hal. Zastupitelé rozhodli, že klubům rovněž přispějí několika miliony korun. A lidé se také mohou těšit na nové mobilní kluziště.

Po letních prázdninách se konalo v KD Radost v Havířově zasedání zastupitelstva. Jedním z důležitých bodů bylo schválení dotace dvěma tenisovým klubům na výstavbu nových hal.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “My veškerý koncept rozvoje sportu máme připravený v akčním plánu rozvoje sportu až do roku 2025 a výstavba dvou tenisových hal byla zasazena do akčního plánu už na tento a příští kalendářní rok. Pokud se podaří obě haly dostavět, můžeme konstatovat, že v Havířově problematika tenisových prostor bude vyřešena. Budeme mít na území města pět kurtů se stejným povrchem tak, abychom mohli pořádat zajímavé a mezinárodní mládežnické turnaje.”

Kdy plánují tyto tenisové kluby výstavbu tenisových hal?

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Výstavba musí proběhnout v tomto roce. Pak běží nějaká lhůta do kolaudace, ale jsou to podmínky dané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Přípravné práce na obou už probíhají.”

Město Tenisovému klubu Havířov-Šumbark a Tennis Hillu v Životicích schválilo každému šest milionů korun. 70% nákladů hradí klubům ministerstvo školství. Zastupitelé také rozhodovali, zda radnice pořídí mobilní kluziště za 3,4 milionu korun. K investicím měla opozice z řad KSČM výhrady.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “Určitě máme s financováním problémy. V současné době v pandemii Covid-19 už dneska víme, že ke konci srpna je výpadek daňový 87 milionů korun a že tento výpadek bude ještě větší. I když stát dotuje města, konkrétně pro Havířov je to 80 milionů korun, ale protože očekáváme další výpadky v příštím roce, tak si myslíme, že některé výdaje by se měly omezit, nebo zastavit a počkat do lepších časů. Konkrétně u toho kluziště si myslíme, že ten rok, nebo dva roky by to mohlo vydržet a pak by se to mohlo realizovat.”

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora:
“Myšlenka akcentuje požadavky občanů na zatraktivnění třeba Vánočního městečka. Zaznamenali jsme informace, že by to mohlo být jako v jiných městech. Náhradní ledová plocha nám zajistí další výuku ať už dětí, nebo dalších sportovních kroužků, aby se mohly podílet. Přišlo nám to fajn, protože to bude prospěšné. Pokud něco můžeme udělat teď a v současné době peníze jsou v rozpočtu, tak je samozřejmě investujeme rádi a je to v souladu s politikou koalice.”

Radnice věří, že mobilní kluziště si děti užijí už v těchto zimních měsících.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy