Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Převlékat se ve starých šatnách bylo depresivní. Zaměstnanci havířovské nemocnice se dočkali nových

  • Havířov,

Převlékat se ve starých šatnách bylo depresivní. Tak popisují zdravotní sestry z havířovské nemocnice své pocity. Nyní jejich pracovní den bude začínat veseleji. Po mnoha letech se zaměstnanci dočkali nového sociálního zázemí.

Zdravotní sestra Dana Buchwaldková pracuje v havířovské nemocnici už 40 let. Celé roky se musela převlékat v těchto zastaralých šatnách. Den pro ni tak nezačínal příliš pozitivně.

Dana Buchwaldková, vrchní sestra ARO: “Myslím, že děvčata, už když přijdou do té nové šatny, tak se pozitivně naladí na tu svou těžkou práci, která je čeká, protože když přijdu do práce do té staré šatny, která na mě působí depresivně a nechce se mi vůbec do ní vstoupit, to znamená, že se mi nechce vstoupit ani do té práce."

Nemocnice na rekonstrukci šaten čekala mnoho let.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Je to nesmírně důležité, protože jak už jsem říkal panu hejtmanovi a primátorovi, kteří nám společně z rozpočtu kraje tak města uvolnili bezmála 17 milionů na tuto akci, tak na to sociální zázemí zaměstnanců, které není vidět, nacházíme se v podzemí nemocnice, na to se těžko hledají peníze.” 

Zrekonstruovány jsou první šatny pro ženy s kapacitou 230 míst. Další práce budou nyní probíhat v šatně pro muže a ještě jedné pro ženy.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: “Město Havířov přispělo částkou tři miliony korun na nové šatny v havířovské nemocnici, jsme tomu moc rádi, že zaměstnanci, jsou to naši Havířované, mají krásné nové zázemí."

Radnice nemocnici, byť je to krajské zařízení, finančně podporuje dlouhodobě. A i v příštím roce chce vyčlenit peníze na další její rozvoj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy