Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie prověřuje podezření na kupčení s volebními hlasy v Havířově. Voliči chtěli potvrzení, aby dostali odměnu

  • Havířov,

Snad až pět vozidel mělo v první den voleb jezdit po havířovské městské části Šumbark a svážet voliče k jednotlivým okrskům, aby tam do uren vhazovali obálky s předvyplněnými lístky. Za to měli mít slíbenou odměnu v penězích, nebo občerstvení v restauraci.

V pátek odpoledne se měli před restaurací Bivoj v Havířově-Šumbarku shlukovat lidé, které následně rozváželo auto po volebních okrscích. Komisařům to bylo hned divné, protože volit chtěli lidé, převážně romské národnosti, kteří nemají v daném okrsku vůbec trvalý pobyt.

Členka volební komise č. 59: "Sdělili, že chtějí odvolit, neboť jim za to byla slíbena finanční odměna ve výši 200 korun a informace byly takové, že takový člověk se nachází v restauraci Bivoj."

Oni se domáhali i nějakého potvrzení?

Členka volební komise č. 59: " Ano, domáhali se potvrzení po odvolení."

Komise postupovala správně a kontaktovala policii. Stejnou zkušenost měli i v jiných volebních okrscích. Ukázalo se, že někteří lidé byli i z jiných měst.

Členka volební komise č. 57: "Například tam byl pan z Petřvaldu, z Karviné, byl tu Slovák. Bylo to divné, že tady chodí lidé, kteří tady nemají být a strašně se tomu divili, že je nechceme nechat odvolit s tím, že po nás chtěli i potvrzení, že tady byli.

Jak reagovala policie, když tady byla?

Členka volební komise č.57: “Když tady byli teď podruhé, tak nám řekli, že už někoho mají, kteří už jsou na nějaké služebně. S tím, že ale ještě asi přijdou, protože se to tady nějak rozmohlo a prý tady jezdí pět aut, které nabízí finance za odvolení.”

Případ budeme i nadále sledovat.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků